Четвер, 2024-12-26, 8:14 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2015 » Січень » 17 » Барбовал (краплі)
12:25 PM
Барбовал (краплі)

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

БАРБОВАЛ

(BARBOVALUM)

 

Склад:

діючі речовини: 1 мл препарату містить етилового ефіру α-бромізовалеріанової кислоти у перерахуванні на 100 % речовину 18 мг, розчину ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової (валідолу) 80 мг, фенобарбіталу 17 мг;

допоміжні речовини: натрію ацетат тригідрат, етанол (96 %), вода очищена.

 

Лікарська форма. Краплі для перорального застосування.

Прозора безбарвна рідина зі специфічним ароматним запахом.

 

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ «Фармак».

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Комбіновані препарати барбітуратів. Код АТС N05C B02.

Барбовалâ - комбінований лікарський засіб, терапевтична дія якого зумовлена фармакологічними властивостями компонентів, що входять до його складу.

Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти чинить рефлекторну, заспокійливу і спазмолітичну дію, що обумовлена подразненням переважно рецепторів ротової порожнини і носоглотки, зниженням рефлекторної збудливості в центральних відділах нервової системи і посиленням процесів гальмування в нейронах кори та підкіркових структур головного мозку, а також зниженням активності центральних судинорухових центрів та місцевою прямою спазмолітичною дією на гладку мускулатуру.

Фенобарбітал пригнічує активуючий вплив центрів ретикулярної формації середнього і довгастого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючи потоки збудливих впливів на кору головного мозку та підкіркових структур. Зменшення активуючих впливів спричиняє, залежно від дози, заспокійливий, транквілізуючий та снодійний ефекти. Барбовал® зменшує збудливі впливи на судинорухові центри, коронарні і периферичні судини, знижуючи загальний артеріальний тиск, усуваючи і попереджаючи спазми судин, особливо серцевих.

Валідол заспокійливо впливає на центральну нервову систему, уповільнює перистальтику шлунка та кишечнику, зменшує метеоризм, має також помірну рефлекторну судинорозширювальну та спазмолітичну дію.

Етанол посилює ефекти кожного з компонентів.

 

Показання для застосування. Неврози, що супроводжуються підвищеною збудливістю, безсонням, істерія; у складі комплексного лікування легких нападів стенокардії, артеріальної гіпертензії у початковій стадії, тахікардії функціонального генезу, при спазмах шлунка та кишечнику, метеоризмі.

 

Протипоказання.

Препарат не застосовують дітям, вагітним і жінкам, які годують груддю. Протипоказаний при підвищеній чутливості до будь-яких компонентів препарату, при печінковій та нирковій недостатності, печінковій порфірії.

 

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат не призначають вагітним і жінкам, які годують груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат з обережністю призначають особам, робота яких пов'язана з підвищеною увагою: водіям, операторам.

 

Діти. Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає, тому препарат не застосовують у педіатричній практиці.

 

Спосіб застосування та дози.

Барбовал приймають внутрішньо з невеликою кількістю рідини або на шматочку цукру під язик. Дози та тривалість лікування встановлюються лікарем індивідуально. Зазвичай дорослі приймають по 10-15 крапель 2-3 рази на добу протягом 10-15 днів. Приймати препарат краще за 20-30 хвилин до їди. Після перерви в 10-15 днів курс лікування можна повторити.

 

Передозування.

При тривалому або частому застосуванні препарату може відбуватися кумуляція препарату, що призводить до клінічних проявів передозування, а саме:

  • пригнічення центральної нервової системи, що усувається застосуванням стимуляторів ЦНС (кофеїн, кордіамін тощо);
  • ністагму, атаксії, зниженню артеріального тиску, відхиленням у формулі крові.

Проявами хронічного отруєння бромом є: депресія, апатія, риніт, кон'юнктивіт, геморагічний діатез, порушення координації рухів. Для усунення зазначених проявів призначається симптоматична терапія.

Постійне тривале застосування препарату може спричинити звикання, медикаментозну залежність, абстинентний синдром, а раптове припинення застосування - синдром відміни. Тривале застосування препарату іноді супроводжується посиленням психодинамичної активності замість очікуваної седації. Лікування симптоматичне.

 

Побічні ефекти.

Зазвичай препарат переноситься добре. В окремих випадках може спостерігатися сонливість, нудота, запаморочення, уповільнення серцевого ритму, зниження концентрації уваги, шкірні висипання, кропив'янка, свербіж. Ці явища минають при зменшенні дози. Вкрай рідко можливі алергічні реакції. При тривалому застосуванні можливе виникнення залежності від препарату та бромізму.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Одночасне застосування з нейролептиками і транквілізаторами потенціює, а зі стимуляторами центральної нервової системи - ослабляє дію кожного компонента препарату. Барбовалâ, що містить у своєму складі похідні  барбітурової кислоти, підсилює дію місцевоанестезуючих, знеболюючих та снодійних засобів. Алкоголь посилює ефекти препарату і може підвищувати його токсичність. Наявність у складі Барбовалуâ фенобарбіталу може індукувати ферменти печінки, і це робить небажаним його одночасне застосування з медикаментами, що метаболізуються в печінці (з похідними кумарину, гризеофульвіном, глюкокортикоїдами, пероральними протизаплідними засобами), оскільки їх ефективність буде знижуватись у результаті більш високого рівня метаболізму. Препарат підвищує токсичність метотрексату.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

 

Упаковка. По 25 мл у флаконі, вкладеному в пачку.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

Переглядів: 866 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz