Вівторок, 2024-03-19, 12:30 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Геморагічна лихоманка Ебола

Геморагічна лихоманка Ебола - це захворювання, яке відноситься до групи геморагічних лихоманок (захворювання вірусної природи, що протікають з ураженням стінок кровоносних судин і розвитком кровотеч різної локалізації) і характеризується важким і швидким перебігом, розвитком масивних кровотеч і високим ризиком летального результату.

Найбільші зміни вірус Ебола викликає в печінці, селезінці, головному мозку, залозах внутрішньої секреції (щитовидна залоза, підшлункова залоза, наднирники).

Симптоми геморагічної лихоманки Ебола:

• підвищення температури тіла до 39-40° С

• головний біль і міалгії

• сухість і першіння в горлі, сухий кашель

• біль в грудній клітці

• характерна... Читати далі >>

 

Фактори захисту людини від інфекцій

Ще в утробі матері і особливо з моменту народження нас оточує величезна кількість мікроорганізмів, які здатні стати причиною захворювання. Однак у процесі еволюційного розвитку в людини виробилися певні механізми захисту від збудників інфекційних хвороб. Вони є невід'ємною складовою частиною складної екологічної системи - "людина -природа".

Існують захисні фактори організму, що безпосередньо спрямовані на боротьбу з хвороботворними агентами. Це - імунна система (специфічні фактори захисту).

Інші фактори - неспецифічні. Вони не тільки захищають нас від інфекцій, але і виконують ряд інших функцій. Наприклад, самі по собі неушкоджена шкіра і слизові оболонки є досить міцним захистом від... Читати далі >>

 

Чим відрізняються інфекційні хвороби від всіх інших?

 Головна відмінна особливість інфекційного хворого полягає в тому, що він виділяє в зовнішнє середовище збудників. Різні інфекційні хворі виділяють в навколишнє середовище контагіозних агентів по-різному, залежно від того, де знаходиться вогнище інфекції в організмі: з повітрям, що видихається, при кашлі, нежиті, з сечею, з фекаліями і т. п. Звідси важливо знати, як заражаються здорові люди, шляхи і способи зараження та що робити, щоб не допустити поширення інфекції.

 

Друга особливість полягає в тому, що інфекційне захворювання завжди супроводжується загальними реакціями організму: підвищенням температури тіла, лихоманкою, токсичним ураженням нервової системи та ін. У деяких інфекційних хворих можуть розвинутися... Читати далі >>

 

Хвороба котячих подряпин (феліноз)

 

Перший опис фелінозу або англ. «Cat-scratch Disease» опубліковано P. Mollaret і Y. Reilly і незалежно від них R. Debre і співавт. в 1950 р. Протягом десятиліть уявлення про етіологію хвороби змінювалося, його зв'язували з хламідіями, рохалімеями, пастереллами, потім введено назву - Afipia felis. На честь видатних заслуг мікробіолога з Оклахоми Diane Hensel з 1990 р. збудник отримав її ім'я (Bartonella henselae). З 1993 р. була встановлена ​​приналежність збудника фелінозу до бартонелл і його зв'язок з бацилярним ангіоматозом і пеліозним гепатитом у людей з порушеним імунним статусом (Hensel D. Е.А., 1990; Kemper J.E, Tappero J.W, 1993, і ін). У 1994 р. J.E. Koehler підтвердив роль домашніх кішок в якості основного резервуара збудника фелінозу  (від Felis - родове назва кішок).

Феліноз являє собою гострий зооноз, що характеризується загальною інтоксикацією, лихоманкою, запаленням регіонарних лімфатичних вузлів.

Збудник - Bartonella henselae відноситься до... Читати далі >>

 

 

Поради лікаря-інфекціоніста

Як попередити інфекційні захворювання?
Заходи, спрямовані на профілактику інфекційних захворювань, називаються протиепідемічними.

Протиепідемічні заходи - сукупність рекомендацій, які забезпечують попередження інфекційних захворювань серед окремих груп населення, зниження захворюваності та ліквідацію окремих інфекцій.

Описано багато методів профілактики інфекційних захворювань. З них можна виділити чотири основних: 

- Обмеження контактів;
- Імунізація;
- Хіміопрофілактика інфекцій: застосування лікарських препаратів для запобігання зараження і розмноження збудника;
- Підвищення опірності... Читати далі >>

 

Види вакцин

 Всі вакцини підрозділяються на живі та інактивовані.

Інактивовані вакцини, у свою чергу, ділять на: 
1) Корпускулярні - є бактерії або віруси, інактивовані хімічним (формалін, спирт, фенол) чи фізичним (тепло, ультрафіолетове опромінення) впливом. Прикладами корпускулярних вакцин є: коклюшна (як компонент АКДП і Тетракок), антирабічна, лептоспірозна, грипозна цільновіріонні, вакцини проти енцефаліту, проти гепатиту А (АВАКС), інактивована поліовакцина (Імовакс Поліо, або як компонент вакцини Тетракок). 
2) Хімічні - створюються з... Читати далі >>





Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz