Вівторок, 2024-03-19, 3:30 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Антиспермальний імунний конфлікт

В нормі організм жінки забезпечує стан толерантності до сперматозоїдів.

Фактори ризику, які сприяють імунізації сперматозоїдами:

1) активація місцевого імунітету при запальних процесах;

2) молекулярна схожість між інфекційними збудниками і сперматозоїдами;

3) патологічні стани шийки матки (ерозії, тріщини, пухлини);

4) зниження імуносупресивних властивостей сім’яної плазми чоловіка.

Діагностика антиспермальних антитіл

Існують два види тестів (обидва проводять у день овуляції):

1) якісні (посткоїтальний; фракційний... Читати далі >>

 

Алергія на плісінь (цвіль)

Плісінь – вид грибка, який сприяє розпаду мертвих компонентів і поверненню поживних речовин в навколишнє середовище. Цей грибок росте поряд з клітинами рослин і тварин в яких найбільш інтенсивно відбувається обмін речовин: поряд з листям, деревиною, відходами. Плісняві грибки швидко ростуть у вологих темних місцях, наприклад у підвалах, ванних кімнатах, баках для сміття, в скупченнях гнилого листя. Велику їх кількість можна також зустріти на огорожах, які знаходяться за будинком, особливо у тіні.Внутрішня пліснява може сконцентровуватися у ванних кімнатах, особливо у душових кабінках, на вологих стелях, в дренажних отворах, на кімнатних рослинах, нішах, на фундаментах будинків, в напівпровідних каналах і опечатаних приміщеннях.

Спори – репродуктивні клітини плісняви – виділяються в повітря в період з... Читати далі >>

 

 

Алергія на кота. Що робити?

Алергія на котів зустрічається в 2 рази частіше ніж алергія на собак. Число людей, які потерпають від алергії на котів перевищує 10 мільйонів. Істинною причиною даної форми алергії є не котяча шерсть, як звикли вважати, а протеїн (білок), який міститься в слині, шкірних лусочках, сечі та екскрементах тварини.

Кішки є відносно охайними тваринами, витрачають багато часу на вилизування, залишаючи при цьому велику кількість алергенної слини. Крім того, при вилизуванні найдрібніші крапельки котячої слини розсіюються в повітрі і легко потрапляють у дихальні шляхи людини. Тому зовсім не обов’язково... Читати далі >>

 
 
Що таке алергени і які вони бувають?
 
 
Алергени - це речовини, які при потраплянні в  організм викликають реакцію зі сторони імунної  системи і яка супроводжується виробленням  специфічних антитіл (імуноглобулінів класу Е).  Алергенами можна також вважати різні сполуки: від  простих хімічних речовин (бром, хром, йод) до  складних (білки, полісахариди), а також їх  поєднання. Якщо алерген потрапляє зовні - тоді його  називають екзогенним, а якщо ж він утворюється в організмі - тоді він має ендогенне походження. 
В свою чергу екзогенні алергени можна поділити на неінфекційного походження (побутовий пил, шерсть тварин, лікарські препарати, пилок рослин, продукти харчування та інші) та інфекційного походження (бактерії, віруси та інші). Потрапляючи в організм різними шляхами, алергізуючі агенти можуть викликати ураження різних органів і систем.
 
Екзогенні неінфекційні алергени ділять на такі групи:
1) пилкові - алергени рослинного походження, які представляють собою пилок вітрозапилюючих рослин. Алергенність зумовлена білками, які входять до складу пилку;
2) харчові - можуть бути будь-які продукти, але алергологи виділяють... Читати далі >>
 
 
Якими захворюваннями займається алерголог-імунолог?

- Респіраторна алергія, яка викликається алергенами, які присутні в повітрі у вигляді газів або дуже дрібного пилу - аероалергенами.

- Бронхіальна астма (від грец. Asthma - важке дихання) - це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, в якому грають роль багато клітин і клітинні елементи.

- Поліноз - це алергічне захворювання, що викликається пилком рослин (від латинського "поллі" - "пилок").

- Кропивниця (Urtica, латин. - Кропива) - це загальна назва групи захворювань, що характеризуються появою шкірних висипань, первинним елементом якої є пухир або рідше - папула.

- Контактний дерматит - гостре або хронічне запалення шкіри, викликане контактом з... Читати далі >>


 
Поради лікаря алерголога-імунолога

Ось декілька простих правил, дотримуючись яких можна забезпечити собі безтурботне життя без алергії.

- Почніть зі свого харчування. Приймайте вітаміни в чіткому порядку і постійно.

- Здоровий спосіб життя. Навантажуйте свій організм в розумних кількостях фізичною роботою. Підійде все... Читати далі >>


 
Історія терміну "алергія"

Термін «алергія» був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 р. Він зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми, які могли бути викликані певними речовинами (алергенами) з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі. Протягом довгого часу вважалося, що гіперчутливість розвивається у зв'язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, однак згодом стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як «алергія».
P. G. H. Gell і R. R. A. Coombs виділили 4 основні типи реакцій гіперчутливості. На сьогоднішній день відомо 5 типів реакцій гіперчутливості. Термін алергія був збережений за першим типом реакцій, що характеризується класичними ефектами опосередкованими IgE.
 

 

Алергологічні проби. Що це таке і для чого потрібно?

Алергологічні проби (шкірні тести на алергію) - обов'язкове дослідження при будь-якому виді алергічних захворювань. Воно проводиться для того, щоб визначити індивідуальну чутливість людини до різних алергенів.

При яких захворюваннях призначають алергологічні проби?

Дослідження призначається при наступних алергічних захворюваннях:

• бронхіальна астма (проявляється утрудненим диханням, задухою, задишкою);

• поліноз - хронічний або сезонний (весна, літо) (проявляється нежиттю, частим чханням, свербінням в носі або закладенням носа);

• харчова алергія (проявляється свербежем та висипаннями на шкірі);

• алергічний риніт (проявляється нежиттю), кон'юнктивіт... Читати далі >>

Що таке СІТ? Покази, ефективність... 

СІТ проводитися тоді, коли не можна повністю виключити причиннозначимий алерген з навколишнього середовища і контакт з ним неминучий - наприклад, пилкові алергени, плісняві грибки, кліщі домашнього пилу й інші побутові алергени. Якщо виключення алергену можливо (тварини, харчові продукти), воно дає кращий терапевтичний ефект.

СІТ дуже ефективна як профілактика серйозних алергічних реакцій на жала ос і бджіл (при інсектній алергії) та при інфекційно-алергічній бронхіальній астмі. Доведено можливість зниження доз застосовуваних кортикостероїдних гормонів і навіть повна їх відміна після проведення цього методу лікування при гормонозалежній астмі.

СІТ виявляється ефективною і значно полегшує перебіг... Читати далі >>





Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz