Неділя, 2018-04-22, 0:13 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2012 » Грудень » 9 » Що таке алергени і які вони бувають?
10:40 PM
Що таке алергени і які вони бувають?

Що таке алергени і які вони бувають?

 
 Алергени - це речовини, які при потраплянні в  організм викликають реакцію зі сторони імунної  системи і яка супроводжується виробленням  специфічних антитіл (імуноглобулінів класу Е).  Алергенами можна також вважати різні сполуки: від  простих хімічних речовин (бром, хром, йод) до  складних (білки, полісахариди), а також їх  поєднання. Якщо алерген потрапляє зовні - тоді його  називають екзогенним, а якщо ж він утворюється в організмі - тоді він має ендогенне походження. 
В свою чергу екзогенні алергени можна поділити на неінфекційного походження (побутовий пил, шерсть тварин, лікарські препарати, пилок рослин, продукти харчування та інші) та інфекційного походження (бактерії, віруси та інші). Потрапляючи в організм різними шляхами, алергізуючі агенти можуть викликати ураження різних органів і систем.
 
Екзогенні неінфекційні алергени ділять на такі групи:
1) пилкові - алергени рослинного походження, які представляють собою пилок вітрозапилюючих рослин. Алергенність зумовлена білками, які входять до складу пилку;
2) харчові - можуть бути будь-які продукти, але алергологи виділяють облігатні, тобто такі які мають найвищу провокуючу здатність.
Облігатні 1-ї групи - кава, какао, шоколад, цитрусові, полуниця, суниця, курячі яйця і м'ясо, мед, риба, ікра, краби, раки.
Облігатні алергени 2-ї групи - молоко, морква, буряк, томати, гречана крупа.
3) побутові алергени - це алергени домашнього пилу, пір'я подушки і бібліотечного пилу;
4) епідермальні алергени - лупа людини, коня, свині, шерсть собаки, кішки, кролика, морської свинки, миші, вівці, кози та інших тварин;
5) інсектні алергени - алергени комах, які містяться в їх слині, отруті і тілі;
6) лікарські алергени - це хімічні, ферментативні препарати і продукти синтезу грибків;
7) промислові алергени - хімічні і біологічні забруднювачі навколишнього середовища. Серед хімічних речовин відомі такі алергени: метали та їх солі, пестициди, синтетичні полімери, мінеральна олива, нікель, хром, миш'як, дьоготь, дубильні речовини, азонафтолові та інші барвники, лаки, інсектофунгіциди, речовини, які містять бакеліт, формалін, сечовину, епоксидні смоли, детергенти, амінобензоли, похідні хіноліну, хлорбензолу та інші. 
8) фізичні алергени - тепло, холод, механічне подразнення. Вважають що при багатьох випадках під дією цих факторів в організмі утворюються певні речовини, які і стають алергенами. 
 
Екзогенні інфекційні алергени об'єднують в наступні групи:
а) бактеріальні алергени - різні складові компоненти бактеріальної клітини;
б) вірусні - алергени вірусів викликають алергію сповільненого і негайного типів;
в) грибкові - відомо велику кількість грибів, які здатні сенсибілізувати організм людини, найбільш небезпечним з яких є плісінь;
г) алергени гельмінтів - це алергени аскарид, ехінокока, трихінел. 
 
Ендогенні алергени бувають двох видів - природні і набуті.
До природних ендоалергенів відносять деякі білки нормальних тканин (мозок, сім'яники, кришталик ока). При порушенні судинного бар'єру в даних органах виникає сенсибілізація і алергічна реакція.
Набуті ендоалергени - це білки організму у яких проявляються чужерідні (алергічні) властивості при опіках, променевій хворобі та інших патологічних процесах, а також при сполученні з бактеріальними токсинами, ліками.      

Переглядів: 6500 | Додав: GAL | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz