Субота, 2018-04-21, 4:10 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2014 » Квітень » 9 » Беноксі
1:31 PM
Беноксі

 

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Беноксі

(Benoxi)

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: оxybyprocaine; 2-(діетиламіно)етил-4-аміно-3-бутоксибензоат;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин без механічних включень;

склад: 1 мл розчину містить оксибупрокаїну гідрохлориду 4 мг;

допоміжні речовини: кислота борна, хлоргексидину діацетат, вода для ін’єкцій.

 

Форма випуску. Краплі очні.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Місцеві анестетики. Код АТС S01Н А02.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча речовина препарату – оксибупрокаїну гідрохлорид - є синтетичним місцевим анестетиком, що належить до групи складних ефірів параамінобензойної кислоти. Це сильнодіючий поверхневий анестетик, що виявляє швидко наростаючий ефект та чинить короткострокову місцевоанестезуючу дію (10-20 хв.). Потрапляючи в терапевтичних дозах до чутливих нервових закінчень, оксибупрокаїн призводить до оборотного блокування виникнення та передачі імпульсів і, таким чином, спричиняє тимчасову анестезію в місці закапування. Препарат ефективніший за кокаїн і переноситься краще, ніж кокаїн та тетракаїн. Він не впливає на ширину зіниці ока та здатність до акомодації. Після закінчення місцевоанестезуючої дії чутливість зіниці повертається до початкового стану. In vitro оксибупрокаїн чинить слабку антибактеріальну дію.

Фармакокінетика. Після закапування у кон’юктивальний мішок оксибупрокаїн абсорбується до системи кровообігу в незначній кількості. У крові оксибупрокаїн відразу метаболізується естеразою плазми (шляхом розірвання ефірного зв’язку) до утворення неактивних метаболітів. Основним метаболітом є 3-бутокси-4-амінобензойна кислота, 80 % якої виводиться нирками у формі сполуки з глюкуроновою кислотою. 

Показання для застосування. Термінальна анестезія рогівки та кон’юнктиви під час видалення сторонніх частинок, що містяться як на поверхні, так і глибоко. При проведенні тонометрії, гоніоскопії та інших діагностичних обстежень. Підготовка до підкон’юнктивальних та ретробульбарних ін’єкцій.

 

Спосіб застосування та дози. Препарат закапують у кон’юктивальний мішок. Між послідовними закапуваннями препарату очі повинні бути закриті.

Анестезія рогівки та кон’юнктиви. Видалення сторонніх частинок, що містяться на поверхні: закапують 3 рази по 1 краплі з інтервалом 4-5 хв.

Видалення сторонніх частинок, що містяться глибоко: закапують  5-10 разів по 1 краплі через кожні 30-60 с.

Перед підконюнктивальними та ретробульбарними інєкціями: закапують 3 рази по 1 краплі з інтервалом 4-5 хв.

Тонометрія, гоніоскопія та інші обстеження: закапують 1-2 краплі одноразово.

 

Побічна дія. Відразу після закапування препарату може виникнути тимчасове печіння та почервоніння кон’юнктиви; пошкодження епітелію рогівки, виразки на поверхні рогівки, кератит. Рідко, внаслідок підвищеної чутливості до препарату, також можуть виникнути місцеві алергічні реакції: свербіж, гіперемія та набряк повік.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату або до інших місцевих анестетиків групи складних ефірів параамінобензойної кислоти чи групи амідів. Дитячий вік до 2 років.

 

Передозування. Передозування препарату при місцевому застосуванні малоймовірне. Ознаки передозування: збудження, безсоння, нудота, блювання, клонус, судоми, порушення дихання, кома, втрата свідомості, гіпотензія, шок, зупинка серця. Лікування: симптоматична терапія.

 

Особливості застосування. Закапувати препарат повинен тільки лікар! Застосовувати краплі можна тільки короткостроково. Під час анестезії пацієнт не повинен торкатися анестезованого ока, воно має бути захищене від  потрапляння пилу та бактеріальних інфекцій.

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із псевдохолінестеразною недостатністю, злоякісною міастенією, зниженим артеріальним тиском, серцевими захворюваннями (серцевою недостатністю, аритмією) та хворим на епілепсію. Неконтрольоване застосування анестетика може призвести до пошкодження епітелію рогівки. При наявності системного болю пацієнтам призначають системні аналгетики. У зв’язку з тим, що препарат виявляє бактеріостатичний ефект, його не можна застосовувати перед відбором бактеріологічних мазків. Контактні  лінзи перед закапування необхідно вийняти і лише після повного зникнення симптомів закапування препарату можна користуватися ними знову.

Вагітність і годування груддю. В період вагітності або годування груддю препарат призначають з урахуванням співвідношення ризик/користь.

Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами.. Відразу після закапування може виникнути незначна короткочасна нечіткість зору, що може впливати на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Через це рекомендується здійснювати вищезазначені дії не раніше, ніж через 1 год після застосування препарату.

Не перевищуйте рекомендованої дози. Після відкриття контейнера препарат готовий до застосування. Після застосування препарату необхідно щільно закрутити ковпачок, щоб запобігти можливому забрудненню препарату. Контейнер зберігати у вертикальному положенні.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Беноксі підсилює дію сукцинілхоліну та симпатоміметиків, послаблює дію сульфонамідів та бета-блокаторів. Препарат є не сумісним із розчинами флуоресцеїну, оскільки при взаємодії з хлоргексидином діацетатом, який входить до складу препарату, утворюється осад. Препарат також не сумісний з нітратом срібла, солями ртуті та лужними речовинами.

 

Умови та термін зберігання.  Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С в оригінальній упаковці. Не заморожувати. Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Закривайте контейнер відразу після кожного застосування препарату.

Термін придатності – 2 роки.

Термін придатності препарату після першого відкриття оригінальної упаковки – 28 діб.

 

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 мл у контейнері-крапельниці № 1.

Виробник. ТОВ „УНІМЕД ФАРМА”.

Адреса. Вул. Орієшкова, 11, 821 05, Братислава, Словацька Республіка.

Переглядів: 444 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz