П`ятниця, 2018-04-20, 7:23 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2015 » Квітень » 25 » Йокс
4:41 PM
Йокс

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЙОКС

(JOX)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина чeрвоно-коричневого кольору з можливою слабкою опалесценцією;

склад: 1 мл спрею містить полівідон-йоду 85 мг, алантоїну 1 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, ментол, кислоти лимонної моногідрат, натрію дигідроцитрат, етанол, вода очищена.

           

Форма випуску. Спрей.

 

Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код  АТС R02AA20.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Полівідон-йод виділяє при контакті зі шкірою або слизовими оболонками йод, що має широкий спектр протимікробної дії за рахунок безпосередньої дії на протеїни мікроорганізмів. Препарат містить також алантоїн, який характеризується протизапальною дією.

Фармакокінетика. При місцевому нанесенні полівідон-йоду на неушкоджену шкіру абсорбція йоду мінімальна. При застосуванні у порожнині рота, у вагіні та на ушкодженій шкірі (сильні опіки) має місце більш виражена системна абсорбція йоду, внаслідок чого може виникнути інтерференція з тиреоїдальними функціями. Йод в організмі  перетворюється на йодиди, які накопичуються головним чином у щитовидній залозі та виділяються переважно нирками, а також у невеликій кількості з випорожненнями, слиною, пόтом. Йодиди проходять крізь плацентарний бар’єр, проникають у материнське молоко.

           

Показання для застосування. Ангіна катаральна, фолікулярна, лакунарна; ангіна стрептококова (при одночасному лікуванні  антибіотиками); хронічний тонзиліт; фарингіт, глосит, афтозний стоматит, перші симптоми грипу.

 

Спосіб застосування та дози. Зняти захисний ковпачок та надіти аплікатор. Натиснути 2–3 рази на аплікатор, щоб розчин надійшов до розпилювача та після натискання розбризкувався. Після цього ввести трубочку аплікатора на 2–3 см у порожнину рота, закрити рот, затримати дихання та зробити 1–3 зрошення у правий бік, а потім – у лівий бік. Застосовувати, як правило, 2–4 рази на день, у разі необхідності – кожні 4 години. Аплікатор перед та після застосування необхідно промивати гарячою водою.

 

Побічна дія. Препарат відзначається доброю переносимістю. Симптоми підвищеної чутливості виникали тільки зрідка, можлива алергічна реакція на йод (свербіж, гіперемія, кропив’янка), що потребує припинення застосування препарату. У поодиноких випадках було виявлено короткочасне відчуття пекучого болю в місці застосування (переважно у дітей) або відчуття сухості у порожнині рота.

Тривале застосування полівідон-йоду може спричинити йодизм (металевий присмак, підвищене слиновиділення, набряки очей або гортані, набряк легенів, шкірні висипання, розлади шлунково-кишкового тракту).

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду або інших компонентів препарату. Вагітність, період лактації. Гіперфункція щитовидної залози, декомпенсована серцева, ниркова недостатність, дослідження або терапія радіоактивним йодом (у період за 2 тижні перед і після дослідження або терапії). Дитячий вік молодше 8 років.

 

Передозування. При рекомендованому місцевому застосуванні препарату у порожнині рота або глотки не спостерігалися випадки передозування. Однак у разі проковтування розчину йоду розвивалось гостре отруєння. Пацієнти спочатку відчували металевий присмак у порожнині рота, починалося блювання, біль у шлунку та пронос. Протягом 1–3 діб спостерігалася анурія, набряк голосової щілини з наступною асфіксією, аспіраційна пневмонія або набряк легенів. У деяких випадках спостерігався навіть сильний розлад кровообігу.

Лікування симптоматичне та спочатку включає стандартні заходи, що запобігають подальшій абсорбції шлунково-кишкового тракту. Пацієнт повинен випити молоко та заварений крохмаль. Якщо не ушкоджено стравохід, можна провести промивання шлунка. Крім того, необхідно прийняти активоване вугілля та 1–5% розчин тіосульфату натрію, що забезпечує відновлення йоду в йодид. Специфічного антидоту немає.

 

Особливості застосування. Препарат не призначений для внутрішнього застосування.

Не слід вдихати таабо проковтувати препарат. Якщо протягом 3 діб стан хворого не поліпшується або спостерігається несприятлива дія, незвичні відчуття, необхідна консультація лікаря. Недоцільно одночасно застосовувати препарат Йокс з іншими ліками, призначеними для застосування у порожнині рота та горла.

При ларингіті препарат можна застосовувати тільки у виняткових випадках.

Препарат містить 19% етанолу та не містить цукор.

Дітям старшого віку слід застосовувати препарат з обережністю, з оглядом на можливість ларингоспазму.

З обережністю препарат застосовують у хворих на печінкову недостатність. У таких хворих може підвищуватись рівень трансаміназ, тому необхідно контролювати його у сироватці крові.

Застосування Йоксу не впливає на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

 

Взаємодія з лікарськими засобами. Не рекомендується комбінувати препарат з іншими антисептичними засобами у порожнині рота та горла, у першу чергу – з перекисом водню. Йокс несумісний з відновниками, солями  алкалоїдів та речовинами, що відрізняються кислою реакцією.

 

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати при температурі до 25°С у захищеному від світла місці. Препарат слід зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 4 роки.

 

Умови відпуску.  Без рецепта.

 

Упаковка. Пластиковий флакон об’ємом 30 мл з розпилювачем, аплікатор для порожнини рота у картонній коробці.

 

Виробник. АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о. / IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

 

Адреса.   Bул. Остравска 29, 74770 Опава-Комаров, Чеська Республіка.

Переглядів: 267 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz