Субота, 2018-01-20, 11:31 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2015 » Травень » 5 » Канаміцин
1:25 PM
Канаміцин

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАНАМІЦИН

(KANAMYCIN)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: kanamycin;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або майже білого кольору, гігроскопічний, допускається прилипання препарату до стінок флакона;

склад: 1 флакон містить канаміцину сульфату кислого стерильного в перерахуванні на канаміцин 1 г.

 

Форма випуску. Порошок для розчину для ін¢єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Аміноглікозиди. Код АТС J01G B04.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Канаміцин - антибіотик широкого спектра дії. Чинить бактерицидну дію на більшість грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, а також на кислотостійкі бактерії. Діє на штами мікобактерій туберкульозу, в тому числі на стійкі до стрептоміцину, ПАСК, ізоніазиду. Зв'язуючись з 30S субодиницею рибосомальної мембрани, порушує синтез білка в мікробній клітині.

Ефективний, як правило, відносно мікроорганізмів, стійких до тетрацикліну, еритроміцину, левоміцетину.

Не діє на анаеробні мікроорганізми, дріжджі, віруси та більшість найпростіших.

Фармакокінетика. При внутрішньом¢язовому введенні швидко надходить у кров, терапевтична концентрація зберігається протягом 8 - 12 год. Проникає в плевральну порожнину, синовіальну рідину, бронхіальний секрет, жовч, крізь плацентарний бар¢єр. У нормі канаміцин не проходить крізь гематоенцефалічний бар'єр, однак при запаленні мозкових оболонок концентрація його у спинномозковій рідині досягає 30 - 60 % від такої у плазмі крові.

Виводиться нирками за 24 - 48 год.

 

Показання для застосування. Канаміцин застосовують для лікування тяжких

гнійно-септичних захворювань (сепсис, менінгіт, перитоніт, септичний ендокардит), інфекційно-запальних захворювань органів дихання (пневмонія, емпіема плеври, абсцес легенів), інфекцій нирок та сечовивідних шляхів, гнійних ускладнень у післяопераційному періоді, інфікованих опіків, туберкульозу (у випадку стійкості мікобактерій до протитуберкульозних препаратів I та II ряду, спричинених мікроорганізмами, чутливими до канаміцину.

 

Спосіб застосування та дози. Канаміцин призначають тільки внутрішньом¢язово.

Перед приназначенням препарату за відсутності протипоказань необхідно зробити шкірну пробу на переносимість.

Дітям віком до 1 року при інфекціях нетуберкульозної етіології (у виняткових випадках) препарат призначають у середній добовій дозі 0,1 г; з 1 року до 5 років - 0,1 - 0,3 г; старше   5 років - 0,3 - 0,5 г; максимальна добова доза - 15 мг/кг, кратність введення - 2 - 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування - 5 - 7 днів.

Для дорослих разова доза при лікуванні інфекцій нетуберкульозної етіології становить 0,5 г кожні 8 - 12 год, добова доза становить 1 - 1,5 г; максимальна разова доза - 1 г з інтервалом між введеннями 12 год, максимальна добова доза - 2 г. Тривалість лікування - 5 - 7 днів.

Для лікування туберкульозу призначають дорослим по 1 г 1 раз на добу, дітям - 15 мг/кг 1 раз на добу. Лікування триває 1 місяць та більше (вводять циклами: протягом 6 днів щоденно, на 7-й день - перерва).

Розчин для внутрішньом¢язового введення готують ex tempore, додаючи до вмісту флакона (1 г) 4 мл стерильної води для ін¢єкцій або 0,25 - 0,5 % розчин новокаїну, вводять глибоко у верхній зовнішній квадрант сідниці не частіше 2 - 3 разів на добу.

Побічна дія. Нудота, блювання, діарея, алергічні реакції, нейром¢язова блокада, парестезії, дисбактеріоз; можливе подразнення на місці введення. При тривалому застосуванні можливий розвиток невриту слухового нерва, нефротоксичні реакції (мікрогематурія, альбумінурія, циліндрурія).

 

Протипоказання. Гіперчутливість, неврит слухового нерва, порушення функції печінки та нирок, непрохідність кишечнику, період новонародженності, недоношені діти.

 

Передозування. При передозуванні можливі токсичні реакції. При парентеральному введенні слід ураховувати можливість нервово-м¢язової блокади (курареподібна дія).

Лікування: при токсичних реакціях - перитонеальний діаліз або гемодіаліз. А у випадку виникнення блокади та пригнічення дихання вводять прозерин з атропіном; за необхідності показана штучна вентиляція легенів.

 

Особливості застосування. Перед застосуванням препарату необхідно звернути увагу на стан нирок, визначити чутливість мікрофлори до канаміцину.

Лікування слід проводити під аудіометричним контролем та періодичним контролем функціонального стану нирок.

У період вагітності, годування груддю, а також у дітей першого року життя застосування препарату допускається тільки за життєвими показаннями.

Людям літнього віку Канаміцин слід призначати тільки при неможливості застосування менш токсичних антибіотиків. У випадку застосування препарату не слід перевищувати рекомендовані дози. Під час лікування необхідно ретельно слідкувати за функцією нирок.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.  Не допускати одночасного застосування Канаміцину зі стрептоміцином, мономіцином, неоміцином, гентаміцином, флориміцином та іншими ото- та нефротоксичними препаратами. Не слід поєднувати Канаміцин з фуросемідом та іншими діуретиками.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище  20 оС.

Термін придатності - 3 роки.

 

Умови відпуску. За рецептом.

 

Упаковка. По 1 г у флаконах.

 

Виробник. ВАТ «Київмедпрепарат».

 

Адреса. Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139;

Тел. (044) 490 7522.

Переглядів: 330 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz