Субота, 2018-04-21, 4:23 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2014 » Березень » 17 » Лікування анемії у дітей народними засобами
6:35 PM
Лікування анемії у дітей народними засобами
Лікування анемії у дітей народними засобами

Хворі на залізодефіцитну анемію передусім повинні повноцінно харчуватися. їхній раціон має містити достатню кількість білків, вітамінів, солей кобальту та заліза. До дієти треба включати печінку, пророслу пшеницю, овес, гречку, гарбузи, абрикоси, курагу, айву, інжир, диню, журавлину, морську капусту, лимони, обліпиху, горобину, фейхоа, шпинат, шовковицю (якомога більше), яблука, суниці, фанати, ожину, виног­рад, калину, баклажани, хрін, часник, цибулю, кріп тощо. Дітям віком до 1 року печін­ку дають перетертою у кількості від 30 до 50 г, дітям старшого віку — від 100 до 200 г на добу 2 — 3 рази на тиждень. Особливо корисна яловича печінка. Оскільки печінка містить значну кількість холестерину, краще її вживати із свіжими яблуками (по 200 - 300 г на добу).

Найбільшу кількість заліза містять курага, сушена диня, шипшина, айва, шовкови­ця (особливо чорна). Плоди шовковиці — ефективний кровотворний засіб. Це саме можна сказати й про плоди абрикоса: 100 г їх впливають на процес кровотворення так само, як 40 мг заліза або 250 г свіжої печінки.

Шпинатний сік компенсує недостатність заліза, стимулює кровотворення. Буряко­вий сік сприяє утворенню еритроцитів, підвищує опірність організму.

При анемії рекомендують також гранатовий сік до 1/2 склянки на день за 30 хв перед їдою.

При анемії корисні горіхи ліщини в суміші з медом. Використовують також волоські горіхи, які містять солі заліза й кобальту. Склянку потовчених грецьких горіхів треба змішати з 0,5 л меду, настояти 7 діб, щоденно перемішуючи. Приймати по 1 десертній або 1 столовій ложці тричі на день перед їдою.

При недокрів'ї добре діє така суміш. Труть на герці коренеплоди редьки чорної, моркви й буряка, вичавлюють із них сік, зливають його у темну пляшку, яку обмазу­ють тістом, але так, щоб вона не була щільно закоркована, ставлять у піч або духовку на 3 год. Вживають по 1 чайній — 1 столовій ложці 3 рази на день перед їдою. Строк лікування 2 — 3 міс.

При анемії, особливо залізодефіцитній, використовують такий засіб: на 0,5 кг меду беруть 100 г порошку листків кропиви дводомної, зібраної у травні. Суміш приймати по 1 чайній —1 столовій ложці 2 — 3 рази на день після їди. Корисні також салати, борщі із свіжих листків молодої кропиви дводомної.

При злоякісному недокрів'ї використовують квітковий пилок по 1/2 чайної лож­ки 1 раз на день протягом 20—30 діб (доза для дітей 6—12 років). Пергу в суміші з медом (1:1 за об'ємом) дають по 1/3 чайної ложки дітям віком до 1 року та по 1/2 чайної ложки — дітям старшого віку 1 раз на день. Пергу корисніше викорис­товувати зі стільниками.

Маточкове молочко поліпшує кровотворення, збільшує вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну (має органічні сполуки заліза та кобальту). Приймати вранці під язик по 5—10 г суміші (1 —2 г маточкового молочка на 100 г меду). Тримати до мовного всмоктування. Ковтати не можна, оскільки шлунковий сік інактивує лікувальні вла­стивості маточкового молочка.

Дітям при анемії готують таку суміш: 100 г соку алое, 500 г волоських горіхів (подрібнених), 300 г меду та сік 3 — 4 лимонів. Дають по 1 чайній— 1 десертній ложці З рази на день за 30 хв перед їдою.

Лікування анемії повинно бути комплексним, з урахуванням основних причин її виникнення та супровідних захворювань. При цьому одночасно з ліквідацією власне анемії у дитини посилюються імунологічні реакції.

При гострій або хронічній, явній або прихованій шлунково-кишковій, носовій, ле­геневій кровотечах спершу використовують засоби, що підвищують згортання крові та запобігають крововтраті. Рекомендують такі суміші:

Трава деревію звичайного — 30 г

Кореневища з коренями родовика лікарського  — 30 г

Квіткові кошики нагідок лікарських  — 20 г

Листки кропиви дводомної   — 30 г

Листки горіха волоського  — 20 г

Столову ложку суміші залити 250 мл води, витримати на киплячій водяній бані 30 хв. Процідити одразу після зняття з водяної бані, віджати, охолодити. Приймати по 20 — 40 мл через 2 год холодним. ,

Трава грициків звичайних   — 30 г

Кореневища гірчаку зміїного   — 30 г

Трава деревію звичайного         — 30 г

Листки кропиви дводомної     — 30 г

Кореневища з коренями родовика лікарського — 30 г

Столову ложку суміші залити 250 мл холодної води, настояти 1 год. Поставити на киплячу водяну баню на 20 хв, ще настояти 1 год після зняття з водяної бані, процідити, віджати. Приймати по 1—2 столові ложки холодним через 2 год. Призначають також засоби, що стимулюють процес кровотворення:

Трава самосилу звичайного      — 20 г
 
Кореневища з коренями оману високого   — 20 г

Корені кульбаби лікарської    — 20 г

Трава чаберу садового              — 20 г

Плоди фенхелю звичайного     — 20 г

Столову ложку суміші залити 200 мл води, довести до кипіння (не кип'ятити). Настояти 1 год, процідити, віджати. Приймати по 30 — 40 мл 3 рази на день перед їдою та після неї теплим.

Трава золототисячника малого — 30 г 

Листки бобівника трилистого — 30 г 

Трава полину гіркого             —  30 г

Столову ложку суміші залити 300 мл холодної перевареної води, настояти ніч. Уранці довести до кипіння на малому вогні (не кип'ятити), настояти ще 1 год. Прий­мати залежно від віку дитини по 30—100 мл натще та ввечері перед сном. Для відновлення складу крові народні цілителі пропонують таку суміш:

Трава меліси лікарської          — 20 г

Трава шавлії лікарської           — 20 г

Трава суниць лісових               — 20 г

Трава материнки звичайної    —10 г

Трава кропиви дводомної       — 10 г

Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, процідити. Приймати по 30 — 50 мл 3 рази на день.

У народній медицині для лікування недокрів'я рекомендують траву полину гіркого (зібрана у травні, вона відзначається особливою силою). Нею треба заповнити пляшку і залити горілкою або водою. Настояти 21 добу в сухому темному місці при кімнатній температурі. Приймати по 1 краплі на 1 чайну ложку води 1 раз на день уранці протягом 3 тиж. За потреби після двотижневої перерви курс лікування повторити.

Якщо процес утворення еритроцитів порушився внаслідок нераціонального хар­чування, хронічних інфекційних захворювань (туберкульоз), недостатності надход­ження в організм заліза та вітамінів, особливо вітаміну С, при зниженій секреції шлункового соку треба їсти овочі та фрукти, що містять вітаміни та багато кліткови­ни. Клітковина, подразнюючи кишечник, сприяє підвищенню кислотності шлункового соку, поліпшує діяльність кишкової мікрофлори та синтез нею вітаміну К, вітамінів групи В, що вкрай потрібні для кровотворення.

Добрим джерелом заліза та вітаміну С є така суміш:

Плоди шипшини коричної  — 40 г

Трава суниць лісових         — 30 г

Трава кропиви дводомної    — 30 г

Дві столові ложки суміші залити 400 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, охолодити протягом 45 хв, процідити, віджати. Приймати по 1/4 — 1/2 склянки З рази на день.

Якщо спостерігається підвищений розпад еритроцитів (під впливом деяких медикаментів, бактеріальних отрут, після переливання крові та кровозамінних рідин, а також унаслідок спадкових порушень сталості клітинної мембрани еритроцитів), використову­ють таку суміш лікарських рослин:
 
Листки подорожника великого - 20 г

Трава гречки посівної - 20 г

Листки кропиви дводомної - 20 г

Плоди шипшини коричної - 20 г

Кореневища з коренями оману високого - 20 г

Трава споришу звичайного - 20 г
Трава череди трироздільної - 20 г

Кореневище пирію повзучого - 20 г

Корені кульбаби лікарської - 20 г
 
Три столові ложки суміиіі залити 600 мл теплої води, настояти 1 год, витримати на киплячій водяній бані 30 хв, настояти 1 год після зняття з водяної бані, процідити, віджати. Приймати по 70— 100 мл теплим за 15 хв перед їдою та через 15 хв після неї (доза для дітей, що старші за 7 років). Через тиждень після початку прийому настою дозу його зменшити та давати лише перед їдою. Лікування продовжувати до віднов­лення складу крові.

Нейтралізують дію гемолітичної отрути шляхом: а) посилення детоксикуючої функції печінки за допомогою генатопротекторів (трава деревію та пижма звичайно­го, плоди розторопші плямистої, суцвіття цмину піскового та ін.); б) посилення де­токсикуючої функції нирок за допомогою сечогінних засобів (трава хвощу польового, споришу звичайного, ортосифону, золототисячника звичайного, череди трирозділь­ної); в) зв'язування токсичних сполук та їх метаболітів у кишечнику (листки подо­рожника великого, кропиви дводомної, корені алтеї лікарської, насіння льону звичай­ного, пектини яблук, моркви, буряків); г) стимуляції процесу кровотворення.

Догляд за хворою дитиною полягає у дотриманні основних правил гігієни, пра­вильній організації розпорядку дня, харчування та сну. Будь-якої пори року дитина повинна гуляти на свіжому повітрі. Якщо причиною анемії є якесь захворювання, його слід лікувати. При анемії, спричиненій неправильним харчуванням, треба відкоригувати раціон. Грудну дитину вже з 2 —5 міс потрібно підгодовувати яєчним жовтком, з 4 —5 міс у дієту вводити овочеві пюре.

З огляду на те, що апетит у хворих знижений, треба подбати про смак та естетичне оформлення страв. Важливо стежити за функцією кишечнику, оскільки затримка випорожнень, здуття його можуть спричинити погіршення стану дитини.

При анемії корисні теплі ванни, обливання теплою водою, масаж, лікувальна гімна­стика. При анемії загальний стан дитини може суттєво не порушуватися. Попри це, не слід зволікати з лікуванням, оскільки анемія ослаблює її організм, робить сприй­нятливим до різних захворювань, особливо інфекційних. На тлі анемії інші захворю­вання мають тяжчий перебіг. Лікування у разі тяжкої анемії проводять шляхом пере­ливання еритроцитної маси. Радикальним методом лікування гемолітичної анемії є спленектомія.

Диспансерний нагляд проводиться протягом 6 міс після нормалізації аналізу крові.
Переглядів: 981 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz