ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
МАКСИКОЛД
(MAXICOLD)
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: в 1 пакетику міститься:
парацетамолу 750 мг, аскорбінової кислоти 60 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг.
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, сахарин натрію, кислота лимонна безводна, натрію цитрат, крохмаль картопляний, лактоза моногідрат, барвник хіноліновий жовтий Е 104, ароматизатор.
Лікарська форма.
Порошок для орального розчину.
Кристалічний порошок апельсиновий яскраво-жовтого кольору зі специфічним запахом. Допускається наявність кристалів білого кольору та грудок, які легко розсипаються. Порошок розчиняється в 250 мл гарячої води з утворенням опалесціюючого розчину світло-жовтого кольору з характерним запахом апельсина.
Кристалічний порошок лимонний світло-жовтого кольору зі специфічним запахом. Допускається наявність кристалів білого кольору та грудок, які легко розсипаються. Порошок розчиняється в 250 мл гарячої води з утворенням опалесціюючого розчину світло-жовтого кольору з характерним запахом лимона.
Кристалічний порошок малиновий рожевого кольору зі специфічним запахом. Допускається наявність кристалів білого кольору та грудок, які легко розсипаються. Порошок розчиняється в 250 мл гарячої води з утворенням опалесціюючого розчину рожевого кольору з характерним запахом малини
Назва і місцезнаходження виробника.
ВАТ «Фармстандарт-Лексредства».
Адреса. 305022 Російська Федерація, м. Курськ, вул. 2-а Агрегатна, 1а/18.
тел/факс (4712) 34-03-13
Фармакотерапечтична група. Аналгетики і антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.
Фармакологічні властивості. Комбінований засіб, дія якого обумовлена його складовими компонентами.
Парацетамол - впливає на центри болю й терморегуляції. Має аналгезуючу та жарознижуючу дію. Зменшує головний та м'язовий біль, явища гарячки, усуває біль у горлі.
Фенілефрин - має судинозвужувальну дію, полегшує дихання через ніс і сприяє очищенню носових ходів і навколоносових пазух.
Аскорбінова кислота - бере участь у регуляції окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, підвищує стійкість організму до інфекцій.
Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання (гострі респіраторні вірусні інфекції, грип), що супроводжуються високою температурою, гарячкою, головним болем, болями в суглобах та м'язах, закладенністю носа та болями в горлі та пазухах носа.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату; виражені порушення функції печінки та/або нирок; гіпертиреоідизм (тиреотоксикоз); захворювання серця (виражений стеноз вустя аорти, гострий інфаркт міокарда, тахіаритмії); артеріальна гіпертензія; одночасний прийом трициклічних антидепресантів, бета-адреноблокаторів, інгібіторів МАО, у т.ч. у період до 14 днів після їх відміни; одночасний прийом інших засобів, що містять парацетамол, та засобів для полегшення симптомів "застуди", грипу і закладенності носа; гіперплазія передміхурової залози; закритокутова глаукома; дитячий вік до 12 років.
Особливі застереження.
Перед вживанням препарату консультація лікаря необхідна у випадку: застосування метоклопраміду, домперидону, колестираміну, антикоагулянтів (варфарин).
ЩОБ УНИКНУТИ ТОКСИЧНОГО УРАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ, ПАРАЦЕТАМОЛ НЕ СЛІД ПОЄДНУВАТИ З ПРИЙОМОМ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ, А ТАКОЖ ПРИЙМАТИ ОСОБАМ, СХИЛЬНИМ ДО ХРОНІЧНОГО ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
При вживанні препарату у період вагітності можливе проникнення компонентів препарату (парацетамол) через плаценту до плоду та розвиток тератогенного ефекту у плода. Застосування препарату під час вагітності можливо тільки у випадках, коли на думку лікаря користь від застосування переважає потенційний ризик.
Парацетамол виділяється в грудне молоко. При необхідності короткострокового застосування препарату у період годування груддю можна не припиняти годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Оскільки активні компоненти препарату не мають седативного ефекту, при прийомі в рекомендованих дозах, обмежень щодо керування автомобілем та до роботи з механізмами немає.
Застосування у дітей.
Препарат не застосовують дітям віком до12 років.
Особливості застосування.
НЕ ПЕРЕВИЩУВАТИ ЗАЗНАЧЕНОЇ ДОЗИ. У випадку передозування хворому слід негайно звернутися за медичною допомогою, оскільки існує ризик виникнення відстрочених ознак серйозного ураження печінки.
Спосіб застосування та дози.
Вміст одного пакетика розчинити до повного розчинення у 250 мл гарячої води та вживати гарячим.
Дорослі: один пакетик кожні 4-6 годин. Не приймати більше 4 пакетиків протягом 24 годин.
Не приймати препарат частіше, ніж через 4 години.
Діти віком від 12 років: один пакетик кожні 6 годин. Не приймати більше 3 пакетиків протягом 24 годин.
Препарат не рекомендується застосовувати більше 5 днів як знеболюючий засіб і 3 днів як жарознижуючий засіб. Якщо симптоми зберігаються переглянути тактику лікування.
Передозування.
Симптоми: Передозування обумовлене, як правило, парацетамолом. Можливі: блідість шкірних покривів, анорексія, нудота, блювання, підвищення активності "печінкових" трансаміназ, гепатонекроз, збільшення протромбінового часу. При підозрі на передозування необхідно негайно звернутися за лікарською допомогою.
Лікування: промивання шлунка, з наступним призначенням активованого вугілля, симптоматична терапія. Специфічним антидотом при отруєнні парацетамолом є N-ацетилцистеїн.
Побічні реакції.
Парацетамол: можливі алергічні реакції (шкірний висип, кропивниця, ангіоневротичний набряк); рідко - тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.
Фенілефрин може спричинити нудоту, головний біль, незначне підвищення артеріального тиску і, у рідких випадках, відчуття серцебиття, які проходять після відміни препарату.
При тривалому застосуванні в дозах, що значно перевищують рекомендовані, підвищується ймовірність порушення функції печінки та нирок.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Підсилює ефекти інгібіторів МАО, седативних засобів, етанолу. Антидепресанти, протипаркинсонічні та антипсихотичні засоби та похідні фенотіазину підвищують ризик затримки сечі, сухості у роті, запору. Глюкокортикостероїди збільшують ризик розвитку глаукоми. Парацетамол знижує ефективність діуретичних препаратів. Галотан підвищує ризик шлуночкової аритмії. Фенілефрин знижує гіпотензивний ефект гуанетидину. Гуанетидин підсилює альфа-адреностимулюючий, а трицикличні антидепресанти - симпатомиметичний ефект фенілефрину.
Ризик розвитку гепатотоксичної дії підвищується при одночасному прийомі барбітуратів, дифеніну, карбамазепіну, рифампіцину, зидовудіну та інших індукторів мікросомальних ферментів печінки.
Термін придатності. 2 роки.
Препарат не можна застосовувати після дати, зазначеної на упаковці.
Умови зберігання.
У сухому місці при температурі не вище 25 0С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
Порошок для приготування розчину для прийому внутрішньо (з апельсиновим, лимонним, малиновим смаком).
По 5 г у термозаварювальному пакетику з матеріалу комбінованого.
5 або 10 пакетиків у пачці з картону.
Категорія відпуску.
Без рецепта.