П`ятниця, 2024-12-27, 0:56 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2013 » Березень » 20 » МАЗЬ ГЕПАРИНОВА
11:50 PM
МАЗЬ ГЕПАРИНОВА

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

МАЗЬ ГЕПАРИНОВА

(UNGUENTUM HEPARINI)

 

           

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: однорідна мазь білого кольору з жовтуватим відтінком; склад: 1 г мазі містить гепарину натрію 100 МО, анестезину 40 мг, бензилнікотинату 0,8 мг;

допоміжні речовини: гліцерин дистильований (марка ПК-94), вазелін медичний, стеарин косметичний марки "Д”, олія соняшникова рафінована, емульгатор №1, метилпарабен, пропілпарабен, вода очищена.

 

Форма випуску. Мазь.

 

Фармакотерапевтична група. Противарикозні засоби. Гепарин, комбінації.

Код АТС С05В А53.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Гепарин - антикоагулянт прямої дії. Він блокує біосинтез тромбіну, запобігає утворенню фібрину із фібриногену, зменшує агрегацію тромбоцитів і пригнічує активність гіалуронідази. При місцевому застосуванні мазь проявляє антитромботичну, помірну протизапальну та антиексудативну дію. Антикоагулянтний ефект пов'язаний з прямою дією на систему згортання крові за рахунок утворення комплексу з антитромбіном III, який зв'язує плазмові фактори згортання і гальмує гемостаз, стимулює обмінні процеси, грануляцію та епітелізацію тканин.

Анестезин є активним поверхневим місцевоанестезуючим засобом.

Мазь практично нешкідлива, застосування її в високих дозах не чинить негативного впливу на функціональний стан життєво важливих органів і систем,  подразнювальної дії на шкірні покриви.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні не чинить системної дії. У системний кровоток всмоктується лише незначна кількість гепарину. Після абсорбції біотрансформується у печінці та в ретикулоендотеліальній системі. Зв'язується з білками плазми на 95 %. Період напіввиведення 60 - 90 хв. Виводиться нирками.

           

Показання для застосування. Для місцевого лікування тромбофлебітів поверхневих вен, мігруючих флебітів, у тому числі при хронічній варикозній хворобі та варикозних виразках; при ускладненнях після хірургічних операцій на венах; для лікування асептичних інфільтратів і місцевих набряків, травм, підшкірних гематом, а також уражень м'язів, сухожиль і суглобів; при тромбозі гемороїдальних вен. Застосовують також для лікування гострих тромбофлебітів, у тому числі гострого тромбофлебіту кубітальної вени після повторних ін'єкцій.

           

Спосіб застосування та дози. Мазь гепаринову застосовують зовнішньо.

На уражену ділянку шкіри наносять легкими втираючими рухами 3 - 10 см мазі 1 - 3 рази на добу. Доза препарату залежить від площі ураженої ділянки.

При тромбофлебіті на уражену ділянку та прилеглі тканини наносять шар препарату товщиною приблизно 1 мм (0,5 - 1 г на ділянку 3 - 5 см) і злегка втирають у шкіру. При трофічній виразці втирають лише в навколишні тканини.

При тромбозі гемороїдальних вен мазь наносять або під пов'язку (у разі екстраанальних вузлів), або вводять у пряму кишку на тампоні. Залежно від характеру захворювання курс лікування становить 1 - 3 тижні.

Дітям препарат наносять тонким шаром на уражену ділянку шкіри і втирають легкими рухами. Разова доза препарату дітям залежить від площі нанесення і може становити            0,5 - 3 см мазі. Препарат застосовують 1-3 рази на добу, тривалість лікування зумовлюється зникненням симптомів захворювання.

 

Побічна дія.  Алергічні реакції (висипи, ангіоневротичний набряк) - рідко. При індивідуальній непереносимості і появі алергічних реакцій гепаринову мазь негайно відміняють і призначають десенсибілізуючі засоби.

           

Протипоказання. Застосування гепаринової мазі протипоказано при виразково-некротичних процесах у зоні тромбофлебіту, а також при зниженому згортанні крові, при гіперчутливості до препарату.

 

Передозування. При застосуванні мазі на великих ділянках шкіри можливі системні геморагічні  ускладнення. У такому разі препарат відміняють і при необхідності застосовують протаміну сульфат.

 

Особливості застосування.  Не слід наносити мазь гепаринову на відкриті рани і слизові оболонки (щоб уникнути системної резорбції). Рекомендується проводити контроль показників згортання крові.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування мазі гепаринової може викликати подовження протромбінового часу у хворих, які приймають перорально антикоагулянти.

Ефект мазі посилюється при одночасному застосуванні нестероїдних протизапальних засобів, венотонізуючих засобів.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі від 8 до 15° С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності -    3 роки.

           

Умови відпуску.  Без рецепта.

 

Упаковка. По 25 г у тубах.

 

Виробник. РУП "Бєлмедпрепарати".

 

Адреса. Республiка Бiлорусь, м. Мiнськ, вул. Фабриціуса, 30,

Переглядів: 705 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz