Вівторок, 2018-10-23, 4:47 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2015 » Жовтень » 15 » Риб'ячий жир (капсули)
3:12 PM
Риб'ячий жир (капсули)

Інструкція

для  медичного застосування препарату

Риб’ячий жир

(Fish oil)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: рідкий жир жовтого кольору, з характерним запахом, що міститься у м’яких желатинових капсулах;

склад: 1 капсула містить риб’ячого жиру - 500 мг;

допоміжні речовини: желатин, гліцерин, сорбітол, вода.

 

Форма випуску. Капсули.

 

Фармакотерапевтична група. Препарати, що знижують рівень холестерину та тригліцеридів.

Код АТС С10А Х06.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) (ейкозапентаєнова кислота – ЕПК і докозогексаєнова кислота – ДГК) мають гіполіпідемічний  ефект, незначну антикоагуляційну, антиагрегантну, протизапальну та імуномоделюючу дії.

Гіполіпідемічний ефект обумовлений нормалізацією вмісту ліпопротеїдів низької щільності   і ліпопротеїдів дуже низької щільності, зміною рідинних властивостей мембран клітин і підвищенням функціональної активності мембранних рецепторів, що сприяє покращанню ліпідклітинної взаємодії ліпопротеїдів з рецепторами, нормалізації метаболізму ліпопротеїдів.

Антиагрегантна дія пов’язана зі зміною складу ліпідів клітинних мембран, в тому числі і мембран тромбоцитів, яка характеризується зменшенням вмісту в них арахідонової кислоти (АК) і збільшенням рівня ейкозапентаєнової кислоти. Внаслідок цього відбувається зниження синтезу тромбоксану А й інших двоненасичених ейкозаноїдів (дериватів АК), які посилюють агрегацію тромбоцитів та стимулюють синтез тромбоксану з ЕПК, тромбоксану А та інших триненасичених ейкозаноїдів, які не виявляють агрегантний ефект. У зв’язку з цим може підвищуватись ризик виникнення кровотечі. Ніяких суттєвих ефектів на фактори згортання крові не спостерігається.

Вазодилататорна дія пов’язана з впливом на синтез вазодилататорних простагландинів, а також інших вазоактивних речовин, які беруть участь у регуляції судинного тонусу (вивільнення депресорного аденозину, зниження рівня норадреналіну в плазмі крові, пригнічування транспорту кальцію в середину клітини).

Фармакокінетика. ЕПК і ДГК надходять в організм людини у формі триацил-гліцеролів. В організмі вони гідролізуються ліпазами підшлункової залози і  тонкої кишки і проникають в епітеліальні клітини кишечнику у вигляді вільних  жирних кислот.    Після    реацилювання  в ентероцитах  вони утворюють хіломікрони з фосфоліпідами, холестерином і апопротеїнами. Хіломікрони надходять  в системний кровообіг через  лімфатичну  циркуляцію.  Хіломікрони руйнуються ліпопротеїновими ліпазами, що в результаті спричиняє вивільнення есенціальних жирних кислот. Потім жирні кислоти або включаються в мембрани різних типів клітин, або руйнуються, або накопичуються.

 

Показання для застосування.

  • Профілактика та уповільнення процесу атеросклерозу;
  • профілактика повторного інфаркту після перенесеного інфаркту міокарда;
  • у комплексній терапії захворювань, що супроводжуються патологічно підвищеними рівнями ліпідів.

 

Спосіб застосування та дози. Риб’ячий жир застосовують перорально дорослим та дітям старше 6 років – по 1 - 2 капсули 3 рази на добу.

Рекомендовано застосовувати препарат курсами (2 - 3 місяці). Після 2 - 3 місяців застосування необхідно провести контроль параметрів системи згортання крові і залежно від цього результату продовжувати курс лікування.

Капсули бажано приймати після їжі і запивати достатньою кількістю рідини.

 

Побічна дія. Рідко можуть спостерігатися незначні розлади шлунка, які можна полегшити зниженням дози. У деяких випадках у пацієнтів з підвищеною чутливістю препарат може спричинити алергічні реакції. При тривалому застосуванні препарату в високих дозах видихуване повітря  може трохи пахнути рибою. Внаслідок антикоагулянтної активності препарату можуть  виникати носові кровотечі або посилюватися  кровотечі із ран або саден.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, порушення згортання крові, гемофілія, дитячий вік до 6 років. 

Передозування. Випадки передозування не зареєстровані. При тривалому застосуванні високих доз може збільшуватися ризик розвитку побічних ефектів.

Особливості застосування. Через  незначну антитромботичну активність препарат  не слід застосовувати хворим із  гемофілією або іншими геморагічними діатезами. Слід дотримуватись особливої обережності при прийомі Риб’ячого жиру пацієнтам, які застосовують антикоагулянти (наприклад, варфарин).

Якщо препарат призначається курсами, необхідно регулярно проводити лабораторний контроль параметрів системи згортання крові (кожні 2 - 3 місяці).

Рекомендується припинити прийом препарату принаймні за 4 дні до операції або інших хірургічних втручань.

Вагітність і годування груддю

Через антитромботичну дію препарату  його застосування в період вагітності можливе лише з дозволу лікаря і після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь.

У період годування груддю препарат можна застосовувати після консультації з лікарем.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З  особливою обережністю необхідно застосовувати Риб’ячий жир одночасно з препаратами, які впливають на коагуляцію крові. Може також спостерігатися взаємодія з ацетилсаліциловою кислотою або іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ).

Ознаками таких взаємодій можуть бути носові кровотечі, гематурія, мелена, дуже рідко – криваве блювання, кровохаркання. У таких випадках рекомендується негайно припинити прийом препарату.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25°С) у сухому, захищеному від світла  та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

 

Упаковка. По 10 капсул у  блістерах; по 7 або 10 блістерів у картонних коробках.

 

Умови відпуску. Без рецепта.

 

Виробник. АТ Фармацевтичний завод ТЕВА.

 

Адреса.

4042 Угорщина, м. Дебрецен, вул. Паллагі, 13.

2100 Угорщина, м. Годолло, вул. Танчич Міхалі, 82.

Переглядів: 225 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz