П`ятниця, 2024-12-27, 0:39 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2012 » Грудень » 27 » САЙЗЕН
6:32 PM
САЙЗЕН

  ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

САЙЗЕН

(SAIZEN)

Склад:

діюча речовина1 флакон містить 1,33 мг соматропіну (рекомбінантного людського гормону росту (р-лГР)), що еквівалентно 4 МО;

допоміжні речовини: маніт (Е 421); натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію дигідрофосфат, моногідрат; натрію хлорид;

розчинник: 1 мл 0,9 % розчину натрію хлориду для ін’єкцій.

 

Лікарська форма. Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін'єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Гормони передньої долі гіпофіза та їх аналоги. Соматропін.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

  • Недостатність росту у дітей, спричинена недостатньою секрецією ендогенного гормону росту.
  • Недостатність росту у дівчаток із дисгенезією гонад (синдром Тернера), підтвердженою хромосомним аналізом.
  • Уповільнення росту у дітей препубертатного віку, спричинене хронічною нирковою недостатністю.
  • Затримка у рості у невисоких дітей, ріст яких при народженні не відповідав гестаційному віку. Така затримка визначається наступним чином:

-                індекс стандартного відхилення (SDS) для існуючого росту < -2,5 та SDS, відкоригований з урахуванням росту батьків, < -1;

-                маса тіла та/або зріст дітей при народженні був менше -2 SD (стандартне відхилення), і вони не наздогнали необхідний зріст до 4 років та старше (SDS швидкості росту < 0 протягом останнього року).

  • Виражений дефіцит гормону росту у дорослих, діагностований у дитинстві      або у дорослому віці.

 

Протипоказання.

  • Відома гіперчутливість до соматропіну або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату або розчинника;
  • наявність активних новоутворень та/або прогресуючих внутрішньочерепних уражень, а також підозра на прогресування чи рецидив основного внутрішньочерепного ураження;
  • гострий критичний стан, який розвинувся у пацієнтів після відкритих операцій на серці та черевній порожнині, внаслідок множинних травм і гострої дихальної недостатності;
  • проліферативна або передпроліферативна діабетична ретинопатія;
  • вагітність, період годування груддю.

Застосування препарату Сайзен® неефективне у дітей, у яких закрилися епіфізи кісток.

 

Спосіб застосування та дози.

Лікування пацієнтів препаратом слід розпочинати у разі відповідності наступним критеріям:

 

- Дефіцит гормону росту у дітей, зумовлений підтвердженою недостатністю секреції ендогенного гормону росту

Ця патологія клінічно проявляється значним зниженням швидкості росту, що супроводжується сповільненим формуванням кісток, а також мінімальним або відсутнім збільшенням сироваткових рівнів гормону росту після індукування гіпоглікемії за допомогою, наприклад, клофеліну чи інсуліну.

 

- Виражений дефіцит гормону росту у дорослих, діагностований у дитинстві або у дорослому віці

Дефіцит гормону росту має бути підтверджений за допомогою двох динамічних тестів, одним з яких переважно повинна бути аргінінова ГР-РГ (ГР-рилізинг-гормон) проба. При виявленні дефіциту ще одного гіпофізарного гормону достатньо підтвердження, одержаного за допомогою лише одного теста.

У пацієнтів, у яких дефіцит гормону росту був встановлений у дорослому віці, ця патологія є наслідком захворювання гіпоталамо-гіпофізарної системи; тому перед початком замісної терапії із застосуванням препарату Сайзен® пацієнту слід розпочати курс лікування діагностованої недостатності інших гормонів (крім дефіциту пролактину).

 

Пацієнтів з дефіцитом гормону росту, встановленим у дитинстві, перед початком лікування препаратом Сайзен® слід ще раз обстежити для підтвердження діагнозу дефіциту гормону росту.

 

Лікування препаратом соматропіну слід розпочинати та проводити під наглядом лікаря, який має досвід діагностування та лікування дефіциту гормону росту. Перед початком лікування слід встановити чіткий діагноз із детальним дослідженням гіпофізарної функції.

 

Препарат Сайзен® 1,33 мг (4 МО) призначений для одноразового підшкірного або внутрішньомязового введення. Дозування препарату Сайзен® підбирається індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи площу поверхні тіла або масу тіла. Введення препарату Сайзен® рекомендується проводити увечері перед сном у наступних дозуваннях:

 

Недостатність росту, спричинена недостатньою секрецією ендогенного гормону росту

Підшкірно або внутрішньом'язово вводять по 0,7–1,0 мг/м2 площі поверхні тіла на добу або по 0,025–0,035 мг/кг маси тіла на добу.

 

Недостатність росту у дівчаток, спричинена дисгенезією гонад (синдром Тернера)

Підшкірно вводять по 1,4 мг/м2 площі поверхні тіла на добу або по 0,045–0,05 мг/кг маси тіла на добу.

На сьогодні ще не встановлено, в якому віці слід розпочинати лікування хворих із синдромом Тернера. Досі ще не одержано даних, які б могли показати, що початок лікування в дитинстві або підлітковому віці може призвести до кращих результатів росту.

Проведення одночасної терапії із застосуванням неандрогенних анаболічних стероїдів у пацієнток із синдромом Тернера може призводити до посилення реакції на введення гормону росту.

 

Недостатність росту у дітей препубертатного віку, спричинена хронічною нирковою недостатністю

Підшкірно вводять по 1,4 мг/м2 площі поверхні тіла на добу або по 0,045–0,05 мг/кг маси тіла на добу.

У дітей із хронічною нирковою недостатністю лікування слід розпочинати якомога раніше після встановлення діагнозу недостатності росту.

 

Недостатність росту у невисоких дітей, що народились зі зростом, який не відповідає гестаційному віку

Рекомендується щоденне підшкірне введення по 0,035-0,067 мг/кг маси тіла (або по 1-2 мг/м2 площі поверхні тіла).

 

Тривалість лікування у дітей

Загалом лікування продовжується протягом кількох років і залежить від темпу росту хворого та поставленої мети лікування. Лікування слід припинити при досягненні пацієнтом росту, достатнього для дорослих, або при закритті епіфізів.

Лікування дітей із хронічною нирковою недостатністю слід припинити перед трансплантацією нирки.

 

Лікування порушень росту у невисоких дітей, що народилися зі зростом, недостатнім для свого гестаційного віку (НГВ), зазвичай рекомендується продовжувати до досягнення пацієнтом кінцевого росту. Лікування слід припинити через 1 рік, якщо швидкість росту буде менше +1 SDS. Лікування також слід припинити при досягненні кінцевого росту (визначається як швидкість росту < 2 см/рік). Потрібно підтвердити необхідність продовження лікування, якщо «вік» кісток відповідає віку > 14 років (дівчата) або > 16 років (хлопчики), що відповідає закриттю епіфізів.

 

Дефіцит гормону росту у дорослих

Лікування із застосуванням соматропіну рекомендується розпочинати з введення низьких доз препарату, які складають 0,15-0,3 мг гормону росту на добу підшкірно. Дозу слід поступово збільшувати та контролювати за клінічною реакцією, наявністю побічних ефектів та сироватковими рівнями інсуліноподібного фактора росту 1 (IGF-1). Якщо виникла необхідність збільшення дози, це слід робити з місячними інтервалами. Рекомендована кінцева доза гормону росту рідко перевищує 1,0 мг/добу, причому зазвичай жінки потребують вищих доз препарату, ніж чоловіки. Загалом слід вводити найнижчі ефективні дози препарату. Для пацієнтів літнього віку або пацієнтів із надлишковою вагою може бути необхідним зменшення доз препарату.

 

Тривалість лікування у дорослих

Оскільки дефіцит гормону росту у дорослих є довічний, він потребує відповідного лікування. Тривалість лікування дорослих пацієнтів зазвичай становить кілька років, хоча оптимальна тривалість лікування ще не визначена. Під час щорічних медичних оглядів пацієнта рекомендується перевіряти, чи необхідне йому продовження лікування. Однак досвід лікування пацієнтів старше 60 років та досвід тривалого застосування препарату обмежений.

 

Спосіб застосування

Рекомендується вводити препарат підшкірно, оскільки порівняно з внутрішньом'язовим введенням цей спосіб забезпечує більш стабільні сироваткові концентрації гормону росту, наближені до фізіологічних. Крім того, підшкірний спосіб введення дозволяє близькому оточенню дитини або дорослому пацієнту самостійно проводити ін’єкції розчину препарату після проходження відповідного навчання. Слід враховувати, що тривале підшкірне введення препарату Сайзен® в одне і те ж саме місце може спричинити розвиток ліпоатрофії; тому рекомендується кожного разу змінювати місце введення препарату.

 

Препарат слід розчиняти розчинником, що додається до упаковки. Для приготування розчину для ін’єкцій слід розчинити вміст одного флакона в 0,5 мл розчинника (0,9 % розчин натрію хлориду). Одержаний розведений розчин має бути прозорим і не містити часток. Якщо розчин містить частки, його не слід вводити. Перед тим, як розпочати самостійне введення розчину препарату, пацієнта слід проінструктувати належним чином та ознайомити із наведеними нижче інструкціями.

 

Побічні реакції.

У деяких пацієнтів можуть утворюватись антитіла до соматропіну. Клінічне значення цих антитіл досі невідоме; хоча повідомлялося про низьку зв’язуючу здатність таких антитіл, це не призводило до послаблення росту, за винятком пацієнтів із делецією відповідних генів. У вкрай поодиноких випадках, коли невисокий зріст спричинений делецією відповідного генного комплексу, лікування гормоном росту може призводити до утворення антитіл, що послаблюють процес росту. Усіх пацієнтів із підтвердженим дефіцитом гормону росту, які не відповідають на лікування препаратом Сайзен®, слід перевірити щодо наявності у них антитіл до людського гормону росту та визначити стан щитоподібної залози. 

 

Застосування препаратів, що містять білки людини, може призводити до розвитку реакцій гіперчутливості (наприклад, до почервоніння або свербежу в місці ін'єкції).

 

Було одержано декілька повідомлень про розвиток лейкемії у дітей із дефіцитом гормону росту, причому деякі з них проходили курс терапії гормоном росту. У дітей із дефіцитом гормону росту частота розвитку цієї патології трохи вища, хоча причинний зв’язок між розвитком лейкемії та застосуванням гормону росту не був встановлений.

 

Під час проведення гормонозамісної терапії із застосуванням гормону росту у дорослих слід очікувати явищ затримки рідини. Клінічними проявами затримки рідини можуть бути периферичні набряки, набряк суглобів, артралгія, міалгія та парестезія. Однак ці симптоми та ознаки зазвичай мають тимчасовий і дозозалежний характер.

 

Побічні реакції, про які повідомлялось у зв’язку із застосуванням препарату, класифіковані нижче відповідно до їхньої частоти наступним чином:

                                   Дуже поширені                    ³ /10

                                   Поширені                              > 1/100 - < 1/10

                                   Непоширені                          > 1/1000 - < 1/100

                                   Рідко поширені                    > 1/10000 - < 1/1000

                                   Вкрай рідко поширені         £ 1/10 000

 

Реакції в місці введення

Поширені: реакції в місці ін'єкції, такі як біль, парестезія, почервоніння або набряк. Також спостерігалась місцева ліпоатрофія, розвиток якої можна попередити, змінюючи місце введення препарату.

 

Розлади центральної нервової системи

Поширені (у дорослих) / непоширені (у дітей): парестезія, гіпестезія (лише у дорослих).

Непоширені: ідіопатична внутрішньочерепна гіпертензія (доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія).

 

Ендокринні розлади

Дуже рідко поширені: гіпотиреоз.

 

Розлади з боку кістково-м'язової системи, опорно-рухового апарату, сполучних тканин і кісток

Дуже поширені (у дорослих 23,3 %) / непоширені (у дітей): артралгія.

Поширені (у дорослих) / непоширені (у дітей): міалгія, зап'ястний синдром (лише у дорослих), біль у кістках (лише у дорослих), скутість суглобів.

Дуже рідко поширені: зсув епіфіза стегнової кістки (епіфізеоліз голівки стегнової кістки).

 

Розлади кровоносної та лімфатичної систем

Дуже поширені (у дорослих до 15 %) / непоширені (у дітей): набряк.

 

Розлади метаболізму

Резистентність до інсуліну, яка може призводити до гіперінсулінізму та у поодиноких випадках - до гіперглікемії.

 

Побічні реакції з’являються переважно на початку лікування і зникають або спонтанно, або після зниження дози препарату.

 

Зазвичай для дорослих пацієнтів із дефіцитом гормону росту, у яких цей діагноз був встановлений у дитинстві, повідомляється про меншу частоту розвитку побічних ефектів порівняно з тими, у кого дефіцит гормону росту розвинувся у дорослому віці.

 

При нерегулярному внутрішньом'язовому введенні препарату Сайзен® спостерігалися випадки розвитку гіпоглікемії.

 

Побічні реакції, що спостерігалися при застосуванні препаратів даної терапевтичної групи

У поодиноких випадках можуть спостерігатись судоми, загострення псоріазу і розлади балансу рідини в організмі.

Є повідомлення про випадки гінекомастії і передчасного ізольованого телархе, які спостерігалися при застосуванні інших препаратів, що містять гормон росту.

Повідомлялося про окремі випадки зупинки дихання уві сні і раптової смерті у пацієнтів із синдромом Прадера-Віллі, які проходили курс лікування гормоном росту. Препарат Сайзен® не показаний для лікування пацієнтів із синдромом Прадера-Віллі.

 

Передозування.

Існує повідомлення про випадок хронічного передозування у одного пацієнта з дефіцитом гормону росту, який проходив курс лікування рекомбінантним препаратом: у хворого розвинулася акромегалія.

Тривале передозування може призводити до появи ознак і симптомів гігантизму та/або акромегалії, характерних для надлишкових концентрацій гормону росту.

Гостре передозування може спричинити розвиток гіпоглікемії з наступною гіперглікемією, що потребує відповідного специфічного лікування.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність: контрольованих клінічних досліджень застосування препарату Сайзен® у вагітних жінок не проводилось. Даний препарат не слід застосовувати у період вагітності, оскільки на даний час невідомо, яким чином зростання концентрацій гормону росту може впливати на певні етапи ембріогенезу або росту плоду.

Тому впродовж усього курсу лікування препаратом Сайзен® слід виключити можливість настання вагітності і проінформувати пацієнток про можливі негормональні способи контрацепції. У разі настання вагітності лікування слід припинити.

Якщо застосування препарату Сайзен® продовжується дівчатками після настання першої менструації, необхідно враховувати можливість застосування негормональних способів контрацепції.

 

Годування груддю: дотепер невідомо, чи виділяється гормон росту людини у грудне молоко, проте, виходячи з міркувань безпеки, перед початком застосування препарату Сайзен® слід відмовитися від грудного годування.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасна терапія препаратами кортикостероїдів може інгібувати терапевтичний ефект препарату Сайзен® (див. розділ «Особливості застосування»)Крім того, на ефективність соматропіну можуть впливати наступні речовини: гонадотропіни, естрогени, андрогени і анаболічні засоби.

 

Наявні літературні дані досліджень in vitro свідчать, що соматропін може підвищувати кліренс речовин, які метаболізують за участю системи цитохрому Р450 3А4, наприклад, статевих гормонів, кортикостероїдів, антиконвульсантів та циклоспорину. У випадках, коли соматропін застосовується в комбінації з препаратами, які метаболізують за участю печінкових ферментів системи СYP Р450 3А4, слід контролювати клінічну ефективність цих препаратів.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат Сайзен® містить гормон росту (соматропін, р-лГР), який є поліпептидом, що складається із 191 амінокислоти і який за своїм складом та хімічною структурою ідентичний ендогенному людському гіпофізарному гормону росту. Діюча речовина препарату одержана за методом генної рекомбінації клітинних ліній мишей (С 127), модифікованих за рахунок додавання гена, який кодує гормон росту людини.

 

Найважливішим фармакологічним ефектом парентерального введення соматропіну є стимулювання швидкості росту, опосередковане соматомединами або IGF. Проте соматропін неефективний при затримці росту, що спричинена дефіцитом соматомединів або їх рецепторів, а також при застосуванні у невисоких пацієнтів із гіпофізарною недостатністю після закриття епіфізів.

 

Соматропін також впливає на метаболізм білків (анаболічний ефект), вуглеводів (зміни у переносимості глюкози) та ліпідів (ліполітичний ефект). Крім того, соматропін модулює активність печінкового цитохрому Р450 3А4.

 

Фармакокінетика. Після введення разової дози препарату здоровим добровольцям максимальна концентрація р-лГР у плазмі крові досягається через 3 години (tmax) після внутрішньом'язової ін'єкції і через 4-6 годин після підшкірної ін'єкції.

Значення AUC (площа під кривою), одержані для двох шляхів введення, є співставимими між собою, а значення tmax, одержані для обох шляхів введення, корелюють зі значеннями, встановленими для природного гормону росту.

 

Фармакокінетика препарату має лінійний характер при застосуванні доз до 8 МО (2,67 мг). При застосуванні більш високих доз (60 МО/20 мг) не можна виключати деякої нелінійності відповіді, яка, однак, не має клінічного значення.

 

Після внутрішньовенного введення препарату здоровим добровольцям об’єм розподілу у рівноважному стані складає приблизно 7 л, а загальний кліренс – приблизно 15 л/годину, тоді як нирковий кліренс є незначним. Період напіввиведення препарату складає 20-35 хвилин.

Після підшкірного та внутрішньом’язового введення препарату кінцевий період напіввиведення є більш тривалим і становить приблизно від 2 до 4 годин, що зумовлено обмеженням швидкості його абсорбції.

 

Максимальні сироваткові концентрації гормону росту досягаються приблизно через 4 години після введення, після чого його сироваткові рівні повертаються до базових упродовж 24 годин, що свідчить про відсутність акумуляції гормону росту при повторному введенні.

Абсолютна біодоступність препарату для обох шляхів введення складає 70 – 90 %.

 

Екзогенний гормон росту піддається такому ж метаболізму, як і ендогенний гормон: він інактивується протеазами і метаболізує в печінці і нирках тим же шляхом, за яким  здійснюється метаболізм білків. У сечі соматропін виявлений не був.

У пацієнтів з хронічною печінковою та/або нирковою недостатністю кліренс соматропіну зменшений.

 

Фармацевтичні характеристики:

основні фізико-хімічні властивості: біла ліофілізована речовина; розчинник - прозорий безбарвний розчин.

 

Несумісність.

Невідома

 

Термін придатності.

2 роки.

Для одноразового та негайного використання після першого відкривання та розведення.

Можна вводити лише прозорий розчин, який не містить сторонніх часток. Будь-які залишки невикористаного розчину повинні бути знищені.

 

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати при температурі 2-8 °С (у холодильнику) в оригінальній упаковці. Не заморожувати.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

 

Упаковка.

Флакони з  порошком для приготування  розчину для ін’єкцій № 1 у комплекті з розчинником (1 мл 0,9 % розчину натрію хлориду для ін’єкцій) в ампулах № 1.

 

Категорія відпуску.            За рецептом.

 

Виробник.                 Мерк Сероно С.А., відділення у м. Обонн /

Merck Serono S.A., Succursale dAubonne.

 

Місцезнаходження.            Зон Індустрієль де Л’Урьєтаз, СН-1170 Обонн, Швейцарія / Zone Industrielle de l’Ouriettaz, СН-1170 Aubonne, Switzerland.

 

Переглядів: 823 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz