Середа, 2020-04-08, 6:44 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2015 » Листопад » 27 » Танакан
1:01 PM
Танакан

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТАНАКАН

(TANAKAN)

 

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить гінкго дволопатевого екстракту сухого стандартизованого (EGb 761) 24 % гетерозидів та 6 % гінкголідів-білобалідів 40 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат;

оболонка: макрогол 400, макрогол 6000, метилгідроксипропілцелюлоза, титану діоксид (E 171), заліза оксид червоний (E 172).

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при деменції.

Код АТС N06D X02.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

– Когнітивний дефіцит різного генезу (дисциркуляторна енцефалопатія,  внаслідок інсульту, черепно-мозкових травм, у літньому віці, що проявляється розладами уваги та/або пам’яті, зниженням інтелектуальних здібностей, відчуттям страху, порушенням сну), та нейросенсорний дефіцит різного генезу (стареча дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія);

– переміжна кульгавість при хронічних облітеруючих артеріопатіях  нижніх кінцівок (ІІ ступінь по Фонтейну);

– порушення зору судинного генезу, зниження його гостроти;

– порушення слуху, дзвін у вухах, запаморочення і порушення координації переважно судинного генезу;

– синдром Рейно.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

 

Спосіб застосування та дози. Призначають по 1 таблетці 3 рази на добу під час їди. Запивати ½ склянки води. Середня тривалість курсу лікування – 3 місяці.

 

Побічні реакції: Зрідка спостерігаються наступні реакції:

з боку травної системи: диспептичні явища, нудота, блювання;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення;

алергічні реакції шкіри: почервоніння, набряк, свербіж, висипання.

 

Передозування. Інформації щодо передозування препарату немає.

 

Застосування у період вагітності та годування груддю. У зв’язку з відсутністю клінічних даних препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності та годування груддю.

 

Діти. Немає достатнього досвіду щодо застосування препарату для лікування дітей.

 

Особливості застосування. Перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 місяць від початку лікування.

Оскільки цей лікарський засіб містить лактозу, він протипоказаний пацієнтам із вродженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози, або дефіцитом лактази.

 

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або під час роботи з іншими механізмами. Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної  концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії. Не описано.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат рослинного походження, нормалізує обмін речовин у клітинах, реологічні властивості крові і мікроциркуляцію. Покращує мозковий кровообіг і забезпечення мозку киснем і глюкозою, запобігає агрегації еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів. Виявляє дозозалежний регулюючий вплив на судинну систему, стимулює вироблення ендотелійзалежного послаблювального фактора (оксид азоту – NO), розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим самим регулює кровонаповнення судин. Зменшує проникність судинної стінки (протинабряковий ефект – як на рівні головного мозку, так і на периферії). Має антитромботичну дію (за рахунок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, впливу на синтез простагландинів, зниження дії біологічно активних речовин і тромбоцитоактивуючого фактора). Запобігає утворенню вільних радикалів і перекисному окисленню ліпідів клітинних мембран. Нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізм нейромедіаторів (норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їх здатність  сполучатися з рецепторами. Має антигіпоксичну дію, покращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню в клітинах макроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, нормалізації медіаторних процесів у центральній нервовій системі.

Фармакокінетика. Діюча речовина - гінкго дволопатевого екстракт сухий стандартизований (EGb 761): 24 % гетерозидів та 6 % гінкголідів-білобалідів (гінкголід А, В і білобалід С).

У дослідженнях за участю людей були вивчені тільки фармакокінетичні параметри терпенових фракцій. При застосуванні внутрішньо біодоступність гінкголідів А, В і білобаліду С становить 80-90%. Максимальна концентрація досягається через 1-2 години після прийму препарату. Періоди напіввиведення становлять приблизно 4 години (білобалід, гінкголід А) та 10 годин (гінкголід В).

Ці субстанції в організмі не розпадаються, практично повністю виводяться з сечею, незначна кількість виводиться з калом.

 

Фармацевтичні характеристики:

основні фізико-хімічні властивості: круглі  двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою темно-червоного кольору, на переломі ядро має світло-коричневий  колір та специфічний запах.

 

Термін придатності. 4 роки.

 

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

 

Упаковка. По 15 таблеток у блістері, по 2 та 6 блістерів у картонній упаковці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник. Бофур Іпсен Індустрі.

 

Місцезнаходження. 28100 Дрьо, Франція.

Переглядів: 300 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz