Субота, 2021-02-27, 9:49 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Синдром холестазу (класифікація і клінічна картина)

Холестаз – порушення відтоку або утворення жовчі внаслідок патологічного процесу, локалізованого на будь-якій ділянці від синусоїдальної мембрани гепатоцита до фатерового соска. При цьому відбувається зменшення печінкової екскреції води, білірубіну, жовчних кислот і накопичення жовчі в гепатоцитах і жовчних шляхах; затримка і накопичення в крові компонентів, які виводяться в складі жовчі. Терміни «холестаз» і «механічна жовтяниця» не є синонімами: в багатьох випадках холестазу механічний блок жовчних шляхів відсутній. 

Клінічна картина

До клінічних ознак холестазу відносять:

А) Симптоми, зумовлені сповільненим відтоком жовчі:

- холелітіаз

- бактеріальний... Читати далі

 

Функціональні розлади стравоходу

Функціональні розлади стравоходу представляють собою групу первинних порушень моторики стравоходу без ознак морфологічних змін. Вважають, що патофізіологічна основа порушень полягає в генетично обумовлених аномаліях розвитку нервово-мязового апарату стравоходу на субклітинному рівні і/або дисрегуляцією деяких гормонів і поліпептидів (вазоінтестинального пептиду, соматостатина, мотиліна).

Функціональні хвороби є найбільш поширеними патологіями людини. За різними оцінками, близько четвертини населення планети має ознаки функціональних розладів. Причому близько 75% осіб, які мають такі ознаки не звертаються за лікарською допомогою, а лікуються самостійно. В основному симптоми дебютують в молодому або дитячому віці і можуть супроводжувати людину протягом всього життя.

В патогенезі порушень можна виділити такі ланки:

  • центральні (психо- і нейрогенні);
  • периферичні (первинні і вторинні);
  • ятрогенні (інформаційні, медикаментозні, психогенні).

Варіанти функціональних розладів варто розглядати на основі... Читати далі

 

Обстеження пацієнтів з шлунково-стравохідним рефлюксом

 Обсяг обстеження пацієнтів з шлунково-стравохідним рефлюксом визначається вираженістю симптомів. Пацієнтам без ознак важкого шлунково- стравохідного рефлюксу (аспірації чи задухи) або дисфагії слід дати рекомендації щодо зміни способу життя і провести діагностичний курс лікування блокаторами Н2-рецепторів гістаміну з подальшою оцінкою їх клінічного стану. Якщо симптоми зберігаються або рецидивують через 2-3 місяці після припинення терапії, потрібне проведення подальшого обстеження. У першу чергу слід виконати рентгенологічне дослідження стравоходу і верхніх відділів шлунково-кишкового тракту з барієвої суспензією. Воно безпечне, економічно виправдано, корисне для проведення диференціальної діагностики шлунково-стравохідного рефлюксу з іншими захворюваннями, а також дозволяє виявити... Читати далі >>

 

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, її клінічні прояви

Термін "шлунково -стравохідний рефлюкс" (ГЕР) застосовується для опису патологічного стану, що характеризується клінічними симптомами або гістопатологічними ознаками ураженнями стравоходу, викликаного "закиданням" в нього вмісту шлунку і дванадцятипалої кишки. ГЕР зустрічається досить часто. При обстеженні працівників лікарні з'ясувалося, що 7% з них відчувають печію щодня і 36% - щонайменше один раз на місяць. У результаті подальших досліджень було встановлено, що шлунково -стравохідний рефлюкс є у 3-4% всієї популяції людей, причому поширеність його у осіб старше 55 років збільшується приблизно до 5%. Найбільш часто страждають від печії вагітні жінки - 48-79%. Захворювання з однаковою частотою вражає... Читати далі >>

 

Дієтотерапія в лікуванні гепатитів
 

Одним з найважливіших елементів лікування гепатиту є дієтотерапія. Лікувальна дієта має бути спрямована на збереження функцій печінки, сприяти збагаченню глікогеном, зменшенню жирової інфільтрації, корекції порушень всіх видів обміну, стимуляції регенераторних процесів. 

 
В даній статті мова йде про загальні правила дієтичного харчування як для гепатитів вірусної етіології так і токсичного, алкогольного, реактивного генезу.
 
В період вираженого токсикозу, жовтяниці протягом 1-2 діб призначають... Читати далі >>

 

Амілоїдоз кишківника

Амілоїдоз кишківника – захворювання кишечника, зумовлене відкладанням амілоїду в його тканинах.

Амілоїдоз кишківника може бути вторинним  захворюванням або проявлятися первинно. Вторинний амілоїдоз є ускладненням багатьох інфекційних та імунозапальних захворювань, при цьому у крові циркулює попередник білка амілоїдних фібрил – SSA. При первинній формі амілоїдозу попередником білка амілоїдних фібрил є L-ланцюги (легкі) імуноглобулінів.

Шлунково-кишковий тракт при амілоїдозі уражається на всьому своєму протязі. Значне збільшення язика (макроглосія) спостерігається близько у 20-22% хворих, гепато- і спленомегалія – у 50-80% пацієнтів, також може уражатися... Читати далі >>

 

 

Чим займається гастроентеролог? 

Лікар-гастроентеролог — фахівець у галузі гастроентерології, медичний працівник, що займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань травної системи людини.

Завдання і обов'язки:

§  Надає спеціалізовану медичну допомогу хворим на захворювання органів травлення (крім інфекційних та онкологічних), а також швидку та невідкладну допомогу.

§  Застосовує сучасні методи дослідження, діагностики та лікування.

§  Організує і проводить диспансеризацію... Читати далі >>

 

Патологія ШКТ і гастроентерологічні дослідження

Гастроентерологічні дослідження показали, що патологія ШКТ, викликана неправильно виписаними препаратами (НПЗП), становить близько 50% від загальної кількості захворювань шлунка. Диференціальна діагностика виразкової хвороби шлунка показала, що близько 50% всіх хворих на виразку шлунка, що вимагають термінової хірургії виразкової хвороби, є жертвами НПЗП.

Патології ШКТ, такі, як кровотечі шлунка, ерозія шлунка, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки не завжди є наслідком зловживання алкоголю, паління, неправильного харчування, інфекції або стресу. Гастроентерологічні дослідження довели, що... Читати далі >>

 

Езофагіт, симптоми, діагностика

Езофагіт - це захворювання стравоходу, яке супроводжується запаленням його слизової оболонки.

Симптоми езофагіту

Характерні симптоми езофагіту - це печіння за грудною кліткою і біль при ковтанні. Хворобливі прояви відчуваються після прийому їжі, також біль стає сильнішою при нахилі тулуба вперед або в сторони. Якщо після прийому їжі або води походити, то біль стає... <a class="entry ReadAllLink" data-cke-saved-href="... Читати далі >>

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz