Субота, 2021-02-27, 10:05 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Опіковий шок

Це вид гіповолемічного шоку, який виникає при ура­женні тіла пацієнта термічними або хімічними чинни­ками.

У дорослих потерпілих шок виникає при ураженні більше ніж 10-15% площі поверхні тіла.

Больова стимуляція симпатико-адреналової системи та знач­на втрата плазми з опікової поверхні формують у потерпілого гіповолемію, централізацію кровообігу та синдром "малого ви­киду”.

Хворі скаржаться на нестерпний біль, нудоту з блюванням, спрагу. У них виникає спочатку збудження (еректильна фаза) з подальшою депресією центральної нервової системи. Пригнічен­ня нервової системи корелює зі ступенем та площею ураження тканин. Характерні задишка, виражена тахікардія та, при гли­бокому шоці, гіпотензія. Непошкоджена шкіра холодна, "мар­мурова”. При термічних та... Читати далі > 


Травматичний шок –невідкладна допомога

1) При потребі – реанімаційні заходи (по системі АВС).

2) Зупинка зовнішньої та внутрішньої кровотечі терапевтичними і хірургічними маніпуляціями, оперативним шляхом (введення гемостатиків, пов’язки на рани, накладання джгута, затискання кровоточивих судин, їх прошивання, перев’язка в рані або на протязі, коагуляція та ін.).

3) Інфузійна терапія за схемою лікування геморагічного шоку.

4) Знеболення. Використовуються наркотичні анальгетики (морфіну гідро хлорид – 10-20 мг, омнопон 10-20 мг, промедол 20-40 мг, фентаніл 0,05-0,1 мг в/в або в/м 3-4 р/д під контролем зовнішнього дихання); агоністи-антагоністи опіоїдних рецепторів (трамал 50-100 мг, стадол 2-4 мг, бупренорфін... Читати далі >> Анафілактична реакція – невідкладна допомога

  1) Адреналіну гідрохлорид - 0,1% -0,5 мл в/м, при необхідності повторно через 20-30 хв у тих же дозах.

2) Глюкокортикостероїдисолу-медрол 40-80 мг в/в або дексаметазон 4-8 мг в/в, повільно.

3) Кристалоїдні та колоїдні плазмо замінники в/в, краплинно під контролем АТ.

4) Еуфілін 2% - 5-10 мл, в/в повільно, при необхідності повторно або інгаляція 1-2 доз вентоліну через спейсер чи за допомогоюнебулайзера.

5) Антигістамінні препарати... Читати далі >>Аспіраційний синдром (синдром Мендельсона) - невідкладна допомога  

 1. Негайна профілактика розвитку синдрому Мендельсона при діагностованій аспірації вмісту шлунка:
  • нахил операційного стола (голова донизу);
  • інтубація трахеї;
  • "сліпе" відсмоктування вмісту електровідсмоктувачем;
  • введення в ендотрахеальну трубку за допомогою небулайзера 1-2 доз вентоліну з проміжком у 10 хв. з продовженням інгаляції... Читати далі >>


Хто такий анестез
іолог
?

Анестезіолог - лікар, який отримав спеціальну кваліфікацію з питань знеболювання і регулювання життєво важливими функціями людського організму при хірургічних втручанняхЯк правило, лікар-анестезіолог з пацієнтом розмовляє перед операцією, визначає схильність до... Читати далі >>Як провидится загальна анестезія?

 На сьогоднішній день стандарти в анестезіології дозволяють проводити загальну анестезію безболісно з відносно невеликими ризиками для здоров'я хворого. Варто більш докладно позначити основні етапи загальної анестезії.

На перших етапах проводиться ін'єкція болезаспокійливого засобу для розслаблення і заспокоєння хворого, коли він ще перебуває в лікарняній палаті. Може поєднуватися з м'язово-розслаблюючою ін'єкцією.


Хворому, якому роблять загальну анестезію, може здатися, що втрата свідомості відбувається швидко, однак насправді... Читати далі >>


Наркоз. Чи насправді він такий небезпечний, як про це розповідають...?

Наркоз - термін, що означає загальне знеболювання, стан в штучно викликаному сні, при цьому втрачається больова чутливість. Мета цілком зрозуміла - захистити організм від хворобливих відчуттів при операції.

Перші знеболюючі засоби виготовлялися на основі рослин (конопель, опію). У 13 столітті був відкритий ефір, а в 15 столітті Парацельсом описані його властивості. Публічна демонстрація ж його дії була проведена лише в 1846 році, вже через рік наркоз із застосуванням ефіру був застосований в Росії.

Сьогодні застосовується кілька видів наркозу. Фармакологія не стоїть на місці, тому йдуть постійні пошуки найбільш ефективних... Читати далі >>

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz