Субота, 2021-02-27, 11:36 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Гострий і хронічний фронтит

За етіологією, патогенезом та морфологічними змінами фронтит не відрізняється від гаймориту. Фронтит характеризується скаргами на біль у ділянці лоба, котрий посилюється внаслідок надавлювання чи перкусії стінок лобової пазухи. Головний біль може супроводжуватися сльозотечею та світлобоязню. Поява припухлості та гіперемія шкіри, що поширюються на внутрішній кут орбіти та верхню повіку, свідчать про поширений флебіт та можливий некроз кісткових стінок.

Під час передньої риноскопії визначається гіперемія та набряк сли­зової оболонки в ділянці середнього... Читати далі >>


ХРОНІЧНИЙ ГАЙМОРИТ

Хронічне запалення верхньощелепної пазухи в більшості хворих є продовженням гострого процесу. Найчастіше зустрічається гнійна, гнійно-поліпозна та поліпозна форми хронічного гаймориту, рідше — катаральна, серозна (алергічна) та пристінково-гіперпластична, рідко — холестеатомна, казеозна, некротична та озенозна форми.

Скарги хворих визначаються формою гаймориту. У разі ексудатив­ного процесу однією з головних скарг є виділення з носа. У разі гнійно­го гаймориту — це густий гній, часто з неприємним запахом, у разі ка­тарального — рясні слизові виділення, часто в'язкі, які важко відсякуються. Якщо процес серозний (алергічний), ексудат має водя­нистий характер, скупчується в пазусі і відходить порціями за умови нахиляння голови донизу. На боці ураження відзначається... Читати далі >>


ГОСТРИЙ ГАЙМОРИТ (sinuitis acuta maxillaris seu highmoricis acuta)

Гострий гайморит є найчастішою формою серед інших форм си­нуїту. До її місцевих проявів належать закладання носа, відчуття роз­пирання та болю в ділянці відповідної пазухи. У разі порушення дренажної функції пазухи та підвищення в ній тиску біль може бути значним, віддавати в зуби, око, скроневу та лобову ділянки на боці ура­ження. Під час нахиляння голови донизу біль може посилюватися. Спостерігаються виділення з носа: спочатку серозні, а потім гнійні. Внаслідок закупорювання слізно-носового каналу іноді виникає сльозоточивість та світлобоязнь. Нерідко хворі відзначають зниження нюху або його повну відсутність.

Загальними симптомами є погіршення самопочуття, особливо воно виражене в разі двобічного порушення носового дихання, підвищення... Читати далі >>


СИНУЇТ

Синуїт (sinuitis) — це запалення приносових пазух. Залежно від ло­калізації процесу розрізняють запалення верхньощелепної пазухи — гайморит, клітин решітчастого лабіринту — етмоїдит, лобової пазухи — фронтит та клиноподібної — сфеноїдит. У разі втягування в запальний процес усіх пазух однієї половини обличчя захворювання має назву гемісинуїт (hemisinuitis), а обох половин — пансинуїт (perisinuitis). За перебігом синуїт може бути гострим або хронічним.

Найчастіше виникає запалення верхньощелепної пазухи, чому сприяє її інфікування як з боку носової порожнини, так і з боку зубів верхньої щелепи. На 2-му місці за частотою стоять етмоїдит, потім — фронтит і значно рідше — сфеноїдит. Запалення клітин решітчастого лабіринту нерідко сприяє... Читати далі >>


Травми горла

Ушкодження горла бувають внутрішні та зовнішні. Зовнішні уш­кодження горла можуть бути різані, колоті, забиті, вогнепальні. Останні поділяються на кульові та осколочні. Усі зовнішні травми є комбінованими, оскільки предмет, що ранить, ушкоджує тканини об­личчя або шиї. Ці рани можуть бути проникаючими, тобто, коли трав­муються всі шари стінки горла, або предмет, що ранить, не пошкоджує слизову оболонку.

Етіологія. Внутрішні травми горла виникають унаслідок поранен­ня стінок горла через природні шляхи відламками кісток, скла або іншими гострими сторонніми тілами. У дітей унаслідок падіння чи під час гри гострий предмет може... Читати далі >>

НОСОВА КРОВОТЕЧА

Носова кровотеча (epistaxis) виникає внаслідок місцевих або зага­льних причин. До місцевих причин належать травми, доброякісні та злоякісні новоутворення носової порожнини, атрофічний риніт, вираз­ки сифілітичної, туберкульозної чи іншої природи. Загальними причи­нами кровотеч із носа є захворювання серцево-судинної системи та крові, інфекційні захворювання, гіпо- або авітаміноз, вікарні кровотечі (замість відсутніх менструацій), підвищений артеріальний тиск, вели­ке фізичне навантаження, перегрівання організму тощо. Носові крово­течі нерідко зумовлені поєднанням місцевих та загальних причин.

Найчастішим місцем геморагії є передньонижній відділ носової пе­регородки - зона Кісельбаха. Судини в цій зоні... Читати далі >>

Сірчана пробка - чому виникає і як усунути…

У перетинчасто-хрящовому відділі зовнішнього слухового ходу розташовані спеціальні сірчані залози, які виділяють маслянисту рідину (сірку), яка вкриває епідерміс зовнішнього слухового ходу тон­ким шаром, захищаючи його від дії зовнішніх чинників. Надлишок сірки внаслідок руху передньої стінки під час розмови або жування виділяється назовні.

Якщо сірка виділяється в надлишку, а консистенція її густіша, ніж у нормі, або порушується її виділення із зовнішнього слухового ходу, то утворюється сірчана пробка. Цьому сприяє порушення обміну речо­вин (холестеринемія), вузький та звивистий зовнішній слуховий хід, наявність у ньому екземи, потрапляння пилу тощо. Вода може сприяти... Читати далі >>


Сторонні тіла зовнішнього слухового проходу

Частіше сторонні тіла у вусі бувають у дітей, котрі заштовхують їх у зовнішній слуховий хід. Це різні предмети, які можуть там розмісти­тися. У дорослих у зовнішньому слуховому ході можуть бути уламки сірників, жмут вати, що залишилися після чищення його від сірки чи води. Також у вухо можуть потрапляти уламки скла, металева стружка, осколки снарядів, гранат тощо. У зовнішній слуховий хід можуть ча­сом проникати різні комахи.

Клініка. Звичайно тупі сторонні тіла не викликають неприємних відчуттів і не є шкідливими для хворого. Небезпека виникає тоді, коли на­магаються видалити сторонні тіла невміло. Маніпуляції в зовнішньому слуховому ході дуже болючі, і, намагаючись видалити стороннє тіло, його... Читати далі >>


Мастоїдит  (причини, клініка, лікування)

Причиною запалення соскоподібного відростка найчастіше є ускладненням гострого гнійного середнього отиту, іноді це захворю­вання може виникнути в разі загострення хронічного гнійного середнь­ого отиту.

У І стадії гострого середнього отиту запальний процес ушкоджує не тільки слизову оболонку барабанної порожнини, але й мукоперіост клітин соскоподібного відростка. Але це ще не мастоїдит. Мастоїдит — це таке запалення сосковидного відростка, за якого запалення мукоперіосту су­проводжується ушкодженням кісткових перемичок між клітинами (остит), що веде до їх зруйнування. Цей процес більш виражений у вели­ких термінальних клітинах, умови відтоку гною з яких малосприятливі. Особливо це виражене тоді, коли вузькі вивідні отвори клітин заповнені грануляціями або... Читати далі >>Хто такий ЛОР?

Лікар ЛОР - це фахівець, який займається з'ясуванням причин, діагностуванням, лікуванням і профілактикою хвороб носа, горла та вуха. Найчастішою причиною звернення до лікаря є захворювання верхніх дихальних шляхів. Лікарі будь-якої спеціальності можуть визначити ГРЗ, але найефективніші методи лікування відомі тільки ЛОР-лікарю.

Отоларинголог займається вивченням і лікуванням таких органів:
 - Вуха - один з десяти жителів планети страждає від втрати слуху. В отоларингології існує спеціальна галузь, що вивчає хвороби вух. Крім того, лікар - ЛОР допоможе вилікувати вроджені відхилення в розвитку внутрішнього і зовнішнього вуха.
 - Гортань - найпоширенішими хворобами гортані є... Читати далі >>


Як виникає нежить?

Так що ж таке НЕЖИТЬ? І чому він не лікується?
Найбільш частою причиною нежиті є гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), простіше кажучи - віруси. Рідше виникає і алергічний нежить, який має той самий механізм: на початку з'являється сухість, свербіж і печіння в носі, потім слизова носа набрякає, утруднюється носове дихання, голова перестає працювати, очі сльозяться (утруднений відтік слізної рідини через носослізний канал), "соплі "течуть струмком. Неприємний стан, правда?

Розглянемо докладніше роботу підступних вірусів.
Потрапивши на слизову носа з повітрям, віруси зв'язуються з білками, присутніми на поверхневих клітинах слизової, проникають всередину клітин і там... Читати далі >>
Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz