Субота, 2021-02-27, 10:51 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Рентгенологічне дослідження стравоходу

Зважаючи на анатомічну важкоприступність стравоходу, розташованого у порож­нині грудної клітки, а також часто стерті клінічні прояви захворювань, їх діагностика є досить складною. В наш час, коли рентгенологічний та ендоскопічний методи обсте­ження є провідними, першому - простому, безболісному, необтяжливому - водночас властива й більша інформативність.

При рентгенодіагностиці захворювань стравоходу застосовують основні та додат­кові методики.

Рентгеноскопія та рентгенографія — дві основні методики, за допомогою яких... Читати далі >>


Рентгенологічне дослідження органів шлунково-кишкового тракту

Повітровмісна легенева тканина, багаті на солі кістки за щільністю значно відрізняються від навколишніх тканин, тому їх рентгенологічне дослідження можливе в умовах природного контрасту. На знімках та при рентгеноскопії можна отримати диференційоване зображення.

Зовсім інша ситуація щодо органів травлення, які мають такий же ступінь погли­нання рентгенівського проміння, як і сусідні тканини. В умовах природного контрас­тування неможливо одержати точні відомості про положення, розміри і контури цих органів. Газ і конкременти, які містяться у них, іноді допомагають уточнити це.

Анатомічно травний канал являє собою безперервну трубку, яка у зв'язку з різкими функціями має неоднакову будову відділів. Тому при дослідженні кожного з них засто­совують різні... Читати далі >>


Контрастні методики рентгенологічного дослідження

Останнім часом контрастні методики рентгенологічного дослідження розробле­ні для більшості органів і систем. Проведення рентгенологічного дослідження із застосуванням контрастування обумовлене потребою одержання диференційованого зображення досліджуваних органів і тканин, які за своєю щільністю не відрізняють­ся від навколишніх анатомічних утворів (травний канал, судинна система та ін.). Контрастування виконують шляхом застосування нешкідливих рентгенологічних речовин, газів або їх поєднання. Під час контрастування порожнистих орга­нів уточнюють їх форму, розміри, контури, рельєф слизової оболонки, топографічне співвідношення.

Деякі контрастні методи рентгенологічного дослідження досить складні й застосовуються для уточнення діагнозу лише після проведення безконтрастних і контрастних методів за суворими рентгенпоказами. Інші методи контрастування завдяки простоті... Читати далі >>


Застосування рентгенологічного дослідження в клініці

Під час рентгенологічного дослідження використовують різні методи, що дозво­ляють виявити морфологічні та функціональні особливості органів і систем, які вивчають в нормі та при патології. У кожному конкретному випадку з великої кількості існуючих методів, які доповнюють один одного, потрібно вибра­ти ті методи, що дозволили б у мінімальний час і при мінімальному променевому навантаженні виявити захворювання або звузити коло захворювань, які вимагають диференціальної діагностики.

Залежно від застосованої апаратури розрізняють... Читати далі >>Фізична природа рентгенівського випромінювання та його властивості

Рентгенівське випромінювання, яке виникає тоді, коли під впливом енергії, що надходить ззовні всередину атома, вибивається електрон із внутрішньої орбіти, а його місце займає електрон із зовнішньої орбіти, який має вищий енергетичний рівень, називається характеристичним. При цьому різниця енергій двох рівнів елек­тронів дає випромінювання, частота якого у багато разів більша, а довжина хвилі відповідно менша, ніж під час переміщення електронів у зовнішніх шарах, і залежить від атомної маси матеріалу анода. Рентгенівське випромінювання з великою довжи­ною хвилі має незначну проникну здатність і тому в медичних дослідженнях поки що не використовується.

В рентгенодіагностиці та променевій терапії гальмівне (рентгенівське) випромі­нювання виникає тоді, коли електрони, які утворюються на розжареній спіралі катода рентгенівської трубки під дією високої напруги прискорюються до значної швидкості (понад 200 000 км/с), переміщуються в напрямку анода і, стикаючись з його поверх­нею, гальмуються в електричному полі ядер важких атомів. Ця зміна швидкості руху , електронів спричиняє виникнення електромагнітних імпульсів, які поширюються... Читати далі >>Метод обстеження: рентген

Всі знають, що таке рентген, але не багато хто довіряють цим методом обстеження, вважаючи, що процедура небезпечна. Чи так це?
Рентген є одним з найбільш поширених методів одержання графічних зображень кісток і внутрішніх органів. Медики запевняють, що більшість сучасних методів рентгенологічного обстеження абсолютно безпечні для здоров'я людини, оскільки в ході процедури використовуються мізерно малі дози радіації.
Як працює технологія?
Спеціальна трубка всередині рентгенівської установки посилає контрольований пучок випромінювання в заданому напрямку. Щільні тканини, такі як кістки, блокують більшу частину... Читати далі >>Що таке ра
діологія?

Радіологія - розділ медицини, який вивчає застосування іонізуючих випромінювань для діагностики (радіодіагностики) і лікування (радіотерапія) різних захворювань, а також захворювання та патологічні стани, що виникають при впливі іонізуючих випромінювань на організм людини.
Спочатку радіологія була аспектом медичної науки, в якому розглядаються можливості використання електромагнітної енергії, що виділяється рентгенівськими апаратами або іншими подібними пристосуваннями з метою отримання візуальної інформації для медичного дослідження. Радіологія, яка включає в себе використання рентгенівських променів, називається рентгенологією. Сьогодні рентгенівська візуалізація... Читати далі >>

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz