Подагра (етіологія і патоморфологічні зміни)
Подагра - захворювання, пов'язане з порушенням пуринового обміну, характеризується підвищеним вмістом сечової кислоти в крові (гіперурикемія) та відкладенням уратів в суглобових і/або навколосуглобових тканинах, нирках та інших органах.
Подагрою страждає близько 0,1% населення, переважно чоловіки, частіше у віці 45-55 років.
Поширеність гіперурикемії в популяції складає 4-12% і має істотну тенденцію до збільшення з віком, особливо у жінок. Вона може передувати подагрі протягом 20-30 років.
Етіологія і патогенез. Подагра розвивається в результаті порушення метаболізму сечової кислоти - синтезу або виведення, що призводять до стійкого підвищення її рівня в крові - гіперурикемії. Джерелом сечової кислоти є... Читати далі >>
Ревматологія
Ревматологія вивчає широке коло захворювань, пов'язаних з ураженням кістково-м'язової системи, серця (набуті вади серця), системні хвороби сполучної тканини, хвороби суглобів та інші.
Нерідко першим проявом хвороби може бути артрит, тобто запалення суглоба, що характеризується болем, припухлістю, порушенням функції. Причини артриту можуть бути різними: обмінні (метаболічні) порушення, патологія імунної системи, вплив факторів зовнішнього середовища, механізми спадкової схильності та багато іншого.
Проблемами діагностики та лікування... Читати далі >>
Причини виникнення ревматоїдного артриту
Ревматоїдний артрит - хронічне аутоімунне системне запальне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням суглобів за типом ерозійно-деструктивного прогресуючого поліартриту. Захворювання вражає 0.5-1% населення. У всьому світі ревматоїдним артритом страждають близько 58 млн. чоловік.
Етіологія
В даний час обговорюються наступні можливі етіологічні чинники:
- Генетичні фактори. У хворих на ревматоїдний артрит встановлена спадкова схильність до порушення імунологічної реактивності. Доведена тісна кореляція між розвитком ревматоїдного артриту та антигенами системи гістосумісності HLA DR1 DR4, DRW4, DW4, DW14. Наявність цих антигенів, що кодують імунну відповідь організму, може... Читати далі >>