Субота, 2021-02-27, 10:19 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Рак ободової кишки (захворюваність та фактори ризику)

Захворюваність

У структурі онкозахворюваності в світі колоректальний рак насьогоднішній час посідає четверте місце серед пухлин, які зустрічаються найчастіше. За даними МАВР, у 2000 році в світі було зареєстровано близько 600 тисяч уперше захворілих на рак ободової кишки. У промислово розвинених країнах рак товстої кишки вийшов на 2 місце у структурі онкозахворюваності (9%) після раку молочної залози. На сьогодні у світі нараховується близько 3,5 млн. хворих на рак товстої кишки, які були виявлені за останні 5 років.

Розвинені країни несуть величезні економічні втрати , у США вартість лікування хворих на колоректальний рак посідає на сьогоднішній час друге місце, складаючи 6,5 мільярда доларів на рік і не набагато уступаючи вартості лікування хворих на РМЗ — 6,6 мільярда доларів на рік.

В динаміці за останні 10 років в Україні відзначається... Читати далі >>


Лікування раку легень

Недрібноклітинний рак.

У випадках карциноми in situ (стадія 0) добрий лікувальний ефект (90-100 %) отримано при застосуванні фотодинамічної лазерної терапії.

Хірургічне лікування є методом вибору в пацієнтів, які мають І-ІІ стадію раку. На жаль, І-ІІ стадія діагностується лише в 15-20 % пацієнтів. Крім того, ще в доопераційний період необхідно чітко визначитися з такими факторами як резектабельність та операбельність. Якщо наявні ці дві умови, то хірургічне лікування раку ІА стадії буває успішним в 65-80 % випадків, ІВ стадії - в 50 %, а ІІА-В стадії - в 30-40 % випадків. Вважається обов'язковим морфологічне дослідження... Читати далі >>

Клінічні ознаки раку легень

Симптоми центральної бронхогенної карциноми:

- постійний кашель або зміна його характеру в хронічних кур­ців;

- приступи сухого кашлю;

- відкашлювання харкотиння або зміна його кількості в хроні­чних курців;

- прожилки крові в харкотинні, кровохаркання;

- задишка при фізичному навантаженні та при зміні положен­ня тіла;

- стридорозне дихання;

- рецидивні обструктивні пневмонії.

Симптоми периферичної бронхогенної карциноми залежать від... Читати далі >>


Гістологічна картина раку легень

Знати морфологічні варіанти раку легень необхідно для ро­зуміння клініки, інтерпретації лабораторно-діагностичних даних, вибору лікування та контролю за перебігом захворювання.

Розрізняють такі гістологічні варіанти раку легень:

1. Дрібноклітинний рак становить близько 20 % від усіх карцином легень. Він розвивається з гормональних клітин легеневої тканини й характеризується надзвичайною агреси­вністю (період подвоєння 30 днів) з швидким метастазуван­ням. У більшості випадків (95 %) - це центральна (чи в корені легень) карцинома. Дрібноклітинний рак метастазує гематогенно в печінку, мозок, надниркові залози, кістки (кістковий мозок); дисемінація часто супроводжується... Читати далі >>


Що таке променева терапія? Її наслідки

Променева терапія - метод лікування пухлинних і ряду непухлинних захворювань за допомогою іонізуючих випромінювань. Таке випромінювання створюється за допомогою спеціальних апаратів, в яких використовується радіоактивне джерело. Ефект променевої терапії заснований на підвищеній чутливості ракових клітин до іонізуючого випромінювання. Під дією цього випромінювання в клітинах розвивається величезна кількість мутацій, і вони гинуть. При цьому нормальні клітини організму не піддаються таким змінам, так як більш стійкі до опромінення. Загибель пухлини відбувається також за рахунок спеціальної методики опромінення, коли промені підводяться до пухлини з різних сторін. У результаті в пухлині накопичується максимальна... Читати далі >>


Рак легень (епідеміологічні показники, етіологія)

 Епідеміологічні показники

Рак легень у структурі онкологічної захворюваності займає перше місце серед чоловічого населення України (22,3 % від усіх злоякісних новоутворень, 1999 р.). У жінок частка раку легень становить лише 4,8 %. Щороку в Україні діагностується близько 22 тис. нових випадків раку легень (захворюваність 43,7/100 000), а помирає близько 19 тис. хворих (смертність 35,9/100 000), причому до одного року з моменту встановлен­ня діагнозу помирає майже 70 % пацієнтів. Відносний показ­ник 5-річного виживання становить лише 9,1 % (1999).

Статистичні показники серед чоловічого населення... Читати далі >>


Що таке тератоми?

Тератоми - це експансивно розростаючі пухлини, які часто досягають великого розміру, що складаються з різноманітних тканинних структур - похідних усіх трьох зародкових листків з наявністю або відсутністю елементів екстраембріональних тканин (елементів трофобласта, тобто зовнішнього шару клітин).

Тератоми мають певну, типову для них локалізацію (місця розміщення): яєчники і яєчка, крижово-куприкова область, середостіння, заочеревинний простір, зів, основа черепа. У дорослих найчастіше зустрічаються тератоми статевих залоз і середостіння. Найчастішою локалізацією тератом у дітей є крижово-куприкова область.

Місця «проживання» тератом та їх особливості

Крижово-куприкова тератома, як правило, виявляється з народження, зустрічається і у плодів, частіше у дівчаток. Більшість тератом цієї локалізації доброякісні. Вони досягають... Читати далі >>


Загальне поняття пухлин, онкології. Доброякісні пухлини

Пухлина (новотвір), або рак - це надмірне розростання тканин, що складаються з  клітин організму, які трансформувались і втратили свою звичайну форму, будову і функції. Особливістю пухлини при раку є те, що вони продовжують розмножуватися і після припинення дії  факторів, які їх спричинили. При перенесенні ракових клітин током крові й лімфи в лімфатичні вузли і віддалені органи і тканини вони розмножуються там і дають нові розростання пухлини, звані метастазами.

Онкологія - це наука, яка вивчає причини виникнення та процеси утворення пухлин. Не варто плутати істинні пухлини з набряканням тканини (припухлостями), викликані різними запальними процесами (абсцес, флегмона, фурункули). Розрізняють пухлини доброякісні... Читати далі >>


Коли слід звертатися до онколога?

Як виглядає базальноклітинна карцинома?

Базальноклітинна карцинома часто починається у вигляді маленького опуклого горбка (або вузлика), покритого невеликими поверхневими судинами, під назвою телеангіоектазії.

Поверхня такого новоутворення зазвичай прозора і блискуча, іноді її характеризують як «перлову». Дуже часто без проведення біопсії базальноклітинний карциному складно відрізнити від родимки тілесного кольору. У деяких випадках такі новоутворення містять пігмент меланін і тоді вони виглядають швидше темними, ніж прозорими.
Зростає базальноклітинний карцинома повільно. До досягнення помітних... Читати далі >>

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz