Субота, 2021-02-27, 10:21 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Галюцинації, виникнення поняття, які бувають і чим відрізняються…

Morel (1866) визначав галюцинації як сприйняття без об'єкта. Справжні галюцинації бувають тільки у психічно хворих. Е.С. Іванов (1965) при вивченні галюцинацій виділив три основні напрями в їх класифікації: психологічні, психоморфологічні, фізіологічні.

Психологічний напрям у вивченні галюцинацій відноситься до першої половини XIX століття і описано в роботах відомих психіатрів того часу (Мюллер (1826); Ескіроль (1838)). Галюцинаторні переживання цими дослідниками розглядалися виключно в рамках психологічних категорій сприйняття і мислення.

Прихильники іншого напрямку, психоморфологічного, розглядали галюцинації як симптом локального ураження нервової системи - головного мозку і провідних шляхів, а пізніше - як наслідок кіркових або підкоркових уражень.

Третім напрямком вчення про галюцинації стало... Читати далі >>


Цілі і предмет психіатрії

Формальне визначення говорить: "Психіатрія - галузь клінічної медицини, що вивчає етіологію, патогенез, клініку і поширеність психічних захворювань, і розробляє методи їх лікування, діагностики та профілактики". Тому слід розібратися, що ж таке "психічне захворювання" і  де шукати критерії "хворий / здоровий".
Спробуємо описати психічне захворювання не на формальній, а на звичайній мові.
Психічне захворювання не є фізичним відхиленням, тобто немає помітних явних дефектів будь-яких органів. Психічне захворювання не зачіпає безпосередньо, які-небудь внутрішні органи, і не може бути прямо виявлено за допомогою аналізів крові / сечі / УЗД / КТ / МРТ, та інших параклінічних методів діагностики.

Психічний в перекладі з грецького... 
Читати далі >> Психіатри і психологи: шукаємо різницю

Поширена думка, що психіатри лікують психічно хворих людей, а психологи працюють з різними варіаціями в межах норми, допомагаючи психічно здоровим людям у непростих життєвих ситуаціях. У більшості випадків ця думка вірна, але спеціалізація психіатра включає в себе не тільки лікування хворих людей. Є психіатри, що працюють з цілком здоровими людьми, як є і психологи, що спеціалізуються на психічних захворюваннях.
Таким чином, можна сказати і психіатр і психолог - поняття відносні, і межа між ними існує відносна. Але це не зовсім так.
Психологи можуть займатися викладанням і науковою... Читати далі >>


Історія психіатрії

Термін психіатрія походить від грец. psyche - «душа» і iatreia - «лікування» і в буквальному перекладі означає «лікування душі». Настільки дослівний переклад не відповідає сучасним поняттям про психічних захворюваннях. Щоб зрозуміти походження терміну «психіатрія», необхідно звернутися до історії формування людського світогляду. У давні часи людина бачила навколишні явища і предмети, наділяючи кожне з них душею. Смерть і сон представлялися первісним людям незрозумілими. Вони вважали, що уві сні душа покидає тіло та мандрує в інший світ, бачить різні події, бере участь у них і саме ці події людина і бачить уві сні. Крім того, існувала думка, що будити сплячу людину не можна, так як душа може не встигнути повернутися в тіло, а в тих випадках, коли душа відлучалася і не поверталася, людина помирала.

Такі погляди піддавалися критиці... Читати далі >>

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz