Середа, 2025-01-22, 4:54 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Вульвіт, що це таке і як зарадити?

Вульвіт – запальний процес зовнішніх жіночих статевих органів, до яких відносять великі і малі статеві губи, клітор, присінок піхви та бартолінові залози. Причиною хвороби є бактерії, рідше віруси або грибок. Для виникнення запалення бактерії необхідно виникнення місцево сприятливих умов. До них відносяться порушення правил гігієни, зловживання ліками, зниження імунітету, постійне подразнення вульви хімічними речовинами та механічними чинниками. Так створюються умови для розвитку запалення.

Прийнято виділяти 2 варіанти вульвіту – первинний і вторинний. Первинний розвивається здебільшого при порушенні правил особистої гігієни або механічних подразненнях. Вразливими щодо даної форми є дівчатка раннього віку (лужний рН вагінального слизу), жінки в постклімактеричному періоді (атрофічні зміни слизової оболонки). В основі виникненні вторинного вульвіту  лежить запальний процес у внутрішніх статевих органах або сечовидільній системі. Збудник разом з виділеннями поширюється по типу нисхідної інфекції.

В залежності від характеру... Читати далі

 

Урогенітальний трихомоніаз

Урогенітальний трихомоніаз – інфекційна, а правильніше паразитарна хвороба, яку викликає збудник з класу Найпростіші – піхвова трихомонада (Trichomonas vaginalis). В даному випадку збудник розвивається і розмножується в нижніх відділах статевих органів і сечівнику.

Сама по собі піхвова трихомонада є досить нестійкою у зовнішньому середовищі. Дезінфікуючі розчини інактивують її за кілька секунд, а миття рук з милом призводить до швидкої її загибелі.

Загалом в організмі виділено три форми паразитування трихомонади. Зокрема це звичайна (ще її називають грушеподібна) форма розмноження і амебоподібна (має виражені фагоцитарні властивості, здатна поглинати інших мікроорганізмів, а зокрема мікоплазм та гонококів).

Трихомоніаз є досить поширеним захворюванням серед жінок. По даних різних авторів частота захворювання... Читати далі

 

Передменструальний синдром (прояви,  діагностика і лікування)

 Передменструальний синдром або ПМС - це комплекс вегето-судинних, обмінно-ендокринних, психоемоційних порушень, які з'являються у жінки перед настанням менструації. На самому початку менструації або в перші її дні даний стан проходить. Такий комплекс порушень, який ще називають синдромом передменструальної напруги, зустрічається у 50-80% жінок у віці 20-40 років. У більшості випадків прояву ПМС мають легку форму і не вимагають допомоги фахівців, але в деяких випадках жінка не може обійтися без допомоги лікаря.

Причини передменструального синдрому ще повністю не встановлені. Але більшість фахівців стверджують, що даний стан викликає різкий стрибок рівня естрогенів (статеві гормони жінки) в останні дні менструального циклу. Називають ще деякі причини, що сприяють розвитку ПМС: спадкова схильність; неповноцінне харчування; при цьому потяг до вживання шоколаду, прискорене серцебиття, запаморочення, головні болі пов'язані з дефіцитом... Читати далі >>

 

Вікові періоди життя жінки

 Кожному віковому періоду в житті жінки притаманні певні фізіологічні особливості. Виділяють ембріональний період, період дитинства, період статевого дозрівання, період статевої зрілості, клімактеричний період, період менопаузи та старечий період.

 

Ембріональний (пренатальний) період починається з моменту за­пліднення і триває до народження дитини. Стать плоду визначається при заплідненні хромосомним набором, який дитина отримує від батьків. Ста­теві органи починають формуватися в кінці першого місяця ембріогенезу: яєчники — з індиферентної (тобто однакової для обох статей) статевої за­лози; матка, маткові труби та верхня частина піхви — з мюллерових ка­налів; нижня частина піхви і... Читати далі >> 

Вузький таз

В акушерстві та гінекології прийнято розрізняти анатомічно і функціонально (клінічно) вузький таз. Під анатомічно вузьким тазом розуміють зменшення всіх або одного з основних розмірів таза (між остяного, міжвертлюгового, відстані між дистальними точками гребенів клубових кісток, зовнішньої кон'югати) на 1,5-2 см або більш. Функціонально вузьким тазом вважається невідповідність анатомічних розмірів тазу матері голівці плоду , що створює перешкоди для народження дитини. Томунавіть нормальний по анатомічним розмірам таз може бути функціонально вузьким (при гідроцефалії, великому плоді) або, навпаки, анатомічно звужений таз може бути повноцінним у функціональному плані (при недоношеному плоді або його гіпотрофії).

Анатомічно вузький таз діагностується у 1,0-7,7% жінок; функціонально вузький - у 0,6-1,7% вагітних.

Причинами звуження або деформації тазу можуть бути... Читати далі >>

 

 
Похід до гінеколога

Якщо ви запланували візит до гінеколога в приватну клініку - вам не знадобитися видатковий матеріал (дзеркала, рукавички, пелюшка). Вам необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів, не спринцюватися і не підмиватися. Ви повинні заздалегідь обміркувати, які вас цікавлять питання, щоб нічого не забути. Гінеколог поставить вам питання про характер виділень із статевих шляхів, особливості статевого життя, про порушення менструального циклу, затримці місячних, болях внизу живота. При необхідності проводиться УЗД матки, УЗД яєчників, в тому числі, трансвагінальне УЗД, УЗД молочних залоз. Огляд на кріслі - частіше не дуже приємна процедура. Проводитися огляд шийки матки в... Читати далі >>

 


 
Як вибрати лікаря-гінеколога?

Усім жінкам, що йдуть на прийом до гінеколога, хочеться, щоб до них поставилися з увагою, розумінням, і, природно, щоб допомогли!

Важливо мати особистий контакт з довіреним акушером-гінекологом, так як цього доктора ви повинні змогти повідомити про делікатні сторони вашого особистого життя. Подібна інформація потрібна не для  інтересу, а для того, щоб лікар зміг максимально ефективно вирішити Ваші проблеми. Найчастіше, гінеколога вам можуть порадити подруги, які мають успішний досвід вирішення тієї чи іншої проблеми. Хороший гінеколог найчастіше не вимагає реклами, він передається з рук в руки, але як визначити, чи гарний фахівець, який вас лікуватиме?

У своїй роботі акушер-гінеколог керується затвердженими Мінохорони здоров
'я протоколами. Але в реальному житті все не вкладається в рамки протоколів, кожна жінка індивідуальна, хороший гінеколог повинен уміти знайти індивідуальний підхід, особливо в нестандартних ситуаціях, мати широкий кругозір в інших галузях медицини, постійно працювати над собою, читати і вивчати останні досягнення в акушерстві та гінекології .

Гінеколог повинен доступно пояснити суть вашої проблеми, захворювання, методик лікування та їх ефективності з точки зору доказової медицини. Якщо у вас залишаються питання і неясності - обов'язково повідомте про це вашому лікареві. Не забувайте, у вас завжди є право на думку іншого фахівця. Хороший лікар поставиться з розумінням, якщо у вас залишаться сумніви, якщо ви захочете почекати з активним лікуванням або проконсультуватися у когось ще.

Ваш гінеколог повинен вам подобатися, заслужити вашу довіру, бути гідним особистим прикладом. 


 
Основні напрямки діяльності акушера-гінеколога
 
- Запальні захворювання специфічної етіології (хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, мікоплазмоз і т.д.), неспецифічної етіології (молочниця, аднексит, цервіцит, кольпіт).          
- Запалення придатків - поширене захворювання, що приводить за умови неадекватного лікування до безпліддя.
- Порушення менструального циклу (гормональні порушення) в рамках ендокринної гінекології - наприклад, полікістоз яєчників, підбір протизаплідних засобів.
До слова про ендокринної гінекології. Спеціалізація гінеколог-ендокринолог відсутній у переліку лікарських спеціальностей. Це говорить про те, що в проблемах порушення гормонального статусу повинні розбиратися всі акушери-гінекологи, якщо вже вона вибрали для себе таку нелегку спеціальність. Освоїти механізми гормональної регуляції здатний навіть школяр, а більшість гінекологів, навіть «іменитих», не знають і не хочуть знати елементарного.  
- Синдроми ендокринних порушень настільки явні і добре вивчені, що не розбиратися в них може тільки ледачий!
- Діагностика вагітності, в тому числі, позаматкової вагітності.
- Ведення вагітності - включаючи фізіологічну (нормальну) і патологічну (ненормальну).
- Ведення пологів.
- Профілактичні огляди. Гінеколог визначає, чи є захворювання, що носять безсимптомний перебіг, наприклад, ерозія шийки матки, дисплазія шийки матки.
- Лікуванням безпліддя.
- Діагностикою та лікуванням доброякісних і злоякісних пухлин жіночих статевих органів (міома матки, рак шийки матки, рак матки, рак яєчників і т.д..), кіст яєчників.
 
 

Поширені гінекологічні захворювання

 Гінекологічні хвороби - це захворювання жіночих статевих органів. Найбільш поширені захворювання викликаються такими причинами, як інфекції, травми і гормональні порушення. До цих захворювань відносять тазову біль, запалення матки, маткових труб, піхви або вульви, доброякісні новоутворення матки, наприклад фіброміоми.

Досить часто гінекологічні захворювання пов'язані з менструаціями - наприклад, передменструальний синдром і біль під час менструації (дисменорея). Хоча деякі розлади можуть бути легкими і проходять без спеціального лікування, інші, як, наприклад, інфекційні запалення, є небезпечними для здоров'я і вимагають кваліфікованої допомоги.

Тазовий біль

Область малого тазу, в якій розташовуються матка, маткові труби, яєчники, піхва, сечовий міхур і пряма кишка, є самою нижньою частиною тулуба; вона розташована... Читати далі >>

 

Каталог сайтов
 




Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz