Четвер, 2024-12-05, 11:23 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Анатомо-топографічні відділи нервової системи

Нервова система об’єднує низку відділів і структур, що в сукупності забезпечують зв’язок організму із навколишнім се­редовищем, регуляцію життєвих процесів, координацію та інтеграцію діяльності всіх органів і систем. Нервова система є ієрар­хією рівнів, різних за своєю будовою, філо- та онтогенетичним походженням. Виділяють такі анатомо-топографічні відділи нервової системи.

Рецепторно-ефекторний відділ - бере початок у рецепторах кожного із аналізаторів, які власне і визначають характер подраз­нення, трансформують його в нервовий імпульс, не перекручуючи інформації. Рецепторний відділ - це перший рівень аналітико-синтетичної діяльності нервової системи, на основі якої формуються реакції-відповіді. Ефектори бувають двох типів — рухові та секреторні.

Сегментарний відділ спинного мозку та стовбура головного мозку  - включає передні та задні роги спинного мозку з відповідними передніми і задніми корінцями та їх аналоги у стовбуровій ділянці - ядра черепних нервів, а також їх корінці. Вздовж спинного мозку та стовбурового відділу знаходиться... Читати далі >>


Симптоми натягу корінців і положення

Дані симптоми призначені для орієнтовної локалізації ділянки компресії нервових стовбурів з боку хребців.

В основі лежить міофіксація рефлекторна реакція ураженого рухового сегмента хребта внаслідок подразнення рецепторів  здеформованих тканин.

Виділяють:

Симптом Фенца - феномен «похилого» обертання. Голову нахиляють вперед і обертають в обидві сторони. Виникнення болю вказує на наявність спондильотичних розростань суміжних хребців, які при терті викликають відповідну реакцію.

При форсованих поворотах і закиданні голови можуть виникати запаморочення, нудота, шум у голові. Це вказує на втягнення в процес avertebralis.

Симптом Спурлінга - феномен «міжхребцевого отвору». При навантаженні на голову, нахилену на плече або нахилену і повернену в хвору сторону, виникаютьбіль або парестезії, що віддає в зону іннервації корінця, який піддається компресії в міжхребцевому отворі. Часто зона іррадіації відповідає точці надпліччя, там жевизначається вузлик нейроостеофіброзу.

Проба Берча - хворий сидить на стільці, лікар, стоячи позаду нього, охоплює долонями... Читати далі >>



Неврологія, група неврологічних захворювань


Неврологія - це медична наука про хвороби центральної (головний і спинний мозок) та периферичної (нервові волокна) нервових систем і методи їх діагностики та лікування.
Сучасна назва лікаря цієї спеціальності: лікар-невролог (невропатолог - застаріле). Невропатолог (невролог) - лікар, який отримав вищу медичну освіту і пройшов спеціалізацію з неврології. Невропатолог займається лікуванням і діагностикою хвороб, не пов'язаних зі змінами в психічній області. Це захворювання периферичної та центральної нервової системи. Багато які з цих захворювань... Читати далі >>


Люмбальна пункція

Люмбальна пункція - це метод дослідження, за допомогою якого проводиться забір ліквору (спинномозкової рідини) для її лабораторного дослідження, а також для вимірювання внутрішньочерепного тиску. Крім того, сама пункція є складовою частиною багатьох метод діагностики захворювань хребта.

Люмбальна пункція дозволяє найбільш точно, в порівнянні з іншими методами дослідження хребта, визначити субарахноїдальний крововилив і ступінь його вираженості, а також виявляти реакцію оболонок мозку на черепномозкову травму і травму хребта.

Показання до проведення люмбальної пункції:
*Субарахноїдальний крововилив при... Читати далі >>

Полінейропатії

Полінейропатії - ураження одночасно багатьох (точніше більшості) нервів, що проявляється порушенням чутливості, відчуттям парестезій (повзання мурашок), болями (спонтанними або при дотику до ураженої ділянки), розвитком слабкості (часткового або повного паралічу), а також схудненням м'язів і розвитком шкірних і судинних змін в уражених ділянках. Характерною особливістю полінейропатій є поява цих симптомів, починаючи зі стоп на ногах або з кінчиків пальців кистей рук і поступовий підйом їх вгору по кінцівках, а також більшу чи меншу симетричність проявів в ногах або руках з двох сторін. У тривало нелікованих випадках ураженими виявляються всі чотири кінцівки.

Причини полінейропатій є вкрай різноманітними і розглянути детально всі неможливо через дуже великий його обсяг. За частотою і значенням має сенс відзначити різні... Читати далі >>





Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz