П`ятниця, 2024-12-27, 0:47 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця
Головна » 2012 » Грудень » 30 » ЦЕЛАСКОН ЕФЕКТ
5:18 PM
ЦЕЛАСКОН ЕФЕКТ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦЕЛАСКОН ЕФЕКТ

 

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: ascorbic acid (vitamin C);

1 капсула містить аскорбінової кислоти 500 мг;

допоміжні речовини: цукор сферичний, шелак, кислота винна, тальк, барвник жовтий захід FCF (Е 110), титану діоксид (Е 171), желатин.

 

Лікарська форма. Капсули пролонгованої дії.

 

Тверді желатинові капсули з помаранчевою прозорою основною частиною та помаранчевою непрозорою кришкою; в капсулах містяться білі або кремові сферичні гранули (пелети).

 

Назва і місцезнаходження виробника. АТ «Зентіва». У кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

 

Фармакотерапевтична група. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).         Код АТС A11G A01.

 

Фармакологічні властивості. Вітамін С (аскорбінова кислота) належить до групи водорозчинних вітамінів. Аскорбінова кислота необхідна для нормального функціонування та формування сполучної тканини, зокрема міжклітинної речовини та колагену. При синтезі колагену вона бере участь у гідроксилюванні проліну та лізину у пептидному ланцюгу. Аскорбінова кислота бере участь у багатьох окисно-відновних реакціях в організмі, а також у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норепінефрину, гістаміну та деяких ферментних систем, необхідних для синтезу ліпідів, протеїнів та для гідроксилювання карнітину або серотоніну. Аскорбінова кислота стабілізує стінку капілярів і підвищує абсорбцію заліза.

Аскорбінова кислота легко всмоктується у шлунково-кишковому тракті та проникає в тканини. Препарат забезпечує рівномірну дію аскорбінової кислоти протягом 8 – 12 годин після перорального прийому. Капсула Целаскон® Ефект містить гранули. Після прийому капсула швидко розчинюється, гранули рівномірно розповсюджуються у травному тракті. Аскорбінова кислота поступово вивільнюється з кожної гранули і, таким чином, її концентрація не збільшується надмірно.

Більша частина аскорбінової кислоти оборотно окиснюється до дегідроаскорбінової кислоти, яка має повну біологічну активність вітаміну С. Найвища концентрація виявляється у надниркових залозах, гіпофізі та у кишковій стінці. Біотрансформація відбувається у печінці. Основним метаболітом аскорбінової кислоти є щавлева кислота, яка виводиться із сечею.

Аскорбінова кислота проникає крізь плаценту, потрапляє у грудне молоко.

 

Показання для застосування. Запобігання та лікування недостатності вітаміну С у організмі. Препарат застосовується для підсилення імунітету організму при інфекційних захворюваннях, таких як грип та нежить, протягом яких застосування вітаміну полегшує і скорочує тривалість симптомів грипу та нежиті.

Застосовується в умовах підвищеної потреби у вітаміні С протягом періоду вагітності, годування груддю, у періодах інтенсивного росту, в літньому віці, спортсменам, за умови надмірної фізичної та інтелектуальної роботи, після серйозних поранень, опіків, масштабного хірургічного втручання. Курці також мають збільшену потребу у вітаміні С. Препарат застосовують при допоміжній терапії проти інфекцій, особливо при респіраторних захворюваннях і як допоміжну речовину при довготривалому лікуванні поранень та переломів і за умови декубітальних та трофічних травм.

 

Протипоказання. Дитячий вік до 14 років. Вагітність та період годування груддю. Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та будь-яких компонентів препарату; тромбози; тромбофлебіти.

 

Належні заходи безпеки при застосуванні. Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам:

- з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дози аскорбінової кислоти можуть спричинити гемолітичну анемію);

- з нефролітіазом в анамнезі (ризик гіпероксалурії та осаду оксалатів у сечовивідному тракті після прийому великих доз аскорбінової кислоти);

- з цукровим діабетом (пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози);

- з розладами метаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз).

Результати деяких лабораторних тестів (наприклад, визначення рівня цукру в сечі) можуть спотворюватися при застосуванні великих доз аскорбінової кислоти. Аскорбінова кислота може вплинути на результати клінічних лабораторних досліджень (хибнонегативні результати тестів на приховану кров у калі, сечі; хибнонегативна реакція в глюкозо-оксидазному тесті тощо). Аскорбінова кислота хімічно не сумісна із солями міді та заліза, тому її високі концентрації спричинюють хибні результати тестів, що базуються на редокс-методах, наприклад, при визначенні глюкози та креатиніну в крові та в сечі.

Застосування високих доз вітаміну С у період вагітності та годування груддю може спричинити гіповітаміноз у новонароджених. У цей період доза не повинна перевищувати 300 мг на добу.

Передозування може призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот під час ацилювання сечі з ризиком випадіння в осад оксалатних конкрементів.

Не слід застосовувати препарат пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, недостатнім всмоктуванням глюкози-галактози, недостатністю сахарози-ізомальтози.

Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.

 

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Целаскон® Ефект протипоказаний під час вагітності. У період лікування рекомендується припинити годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

 

Діти. Лікарський засіб у вигляді капсул можуть приймати діти віком від 14 років. Зважаючи на високу дозу вітаміну С, дітям віком до 14 років не рекомендується призначати препарат.

 

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 14 років призначають по 500 мг (1 капсула) на добу. Вищі дози – 1000 мг на день – застосовують при лікуванні гіповітамінозу. Зазвичай високі дози вітаміну С приймають протягом 7 – 10 днів.

Термін лікування визначається індивідуально, зазвичай становить 7 – 10 днів.

Капсулу слід ковтати не розжовуючи, запивати достатньою кількістю рідини (склянка води).

 

Передозування. Застосування великих доз препарату може призвести до блювання, нудоти або діареї, які зникають після його відміни. Специфічна терапія відсутня. Лікування симптоматичне.

Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, внаслідок чого після відміни лікування може виникнути гіповітаміноз.

 

Побічні ефекти. При пероральному прийманні препарат звичайно добре переноситься, але можливі деякі реакції:

- з боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювання, діарея;

- з боку кровоносної та лімфатичної систем гемолітична анемія;

- з боку імунної системи екзема, кропивянка;

- з боку нирок оксалатні камені у нирках, ниркова недостатність;

- алергічні реакції шкірні висипи, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк;

- інші стомлюваність.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює резорбцію заліза, V-пеніциліну та етинілестрадіолу. Ацетилсаліцилова кислота може знижувати рівень вітаміну С у крові, і вітамін С може підвищувати ниркову реабсорбцію саліцилатів. При високих дозах він може вплинути на ефективність антикоагулянтної терапії, вітамін С впливає на резорбцію вітаміну В12.

Вітамін С знижує ефект пероральних контрацептивів.

Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування оксалатних сечових каменів.

 

Термін придатності. 2 роки.

 

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 капсул у блістері; по 1 або по 3, або по 6 блістерів в упаковці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Переглядів: 762 | Додав: GAL | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz