Четвер, 2024-04-25, 6:56 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Попередня сторінка >>>

Лікування сечею (уринотерапія)

Існують певні різновиди урини і кожна має притаманними тільки їй вплив на організм. На якість і склад урини впливають харчування, емоційний стан людини, її індивідуальна конституція, а також мислення людини. Необхідно мати на увазі вплив різних місячних циклів і сезонів року. Тільки з наведеного переліку випливає, що для кожного виду хвороби або розладу здоров'я бажано використовувати свою урину. Тільки в цьому випадку абстрактна фраза «кажуть, всі хвороби лікує», перетвориться в конкретні та ефективні рекомендації - як лікувати. Без знання цих особливостей, як і багатьох інших, вас чекає розчарування і ніяких «чудес» уринотерапії ви не відчуєте.

Першородна сеча

Реакція сечі у дітей перших днів життя - різко кисла. Велика частина азоту, виведеного з сечею, виділяється у вигляді сечовини. Ці особливості сечі новонароджених добре використовувати для пригнічення гнильних і бродильних процесів, коли pH внутрішнього середовища організму зрушена в лужну сторону. Чудово допомагає... Читати далі

 

Ялівець як лікарська сировина

Ялівець звичайний (Juniperus communis L.), місцеві назви – ялівець, яловець, ялинець, ялувець, божевельник, боровиця, можевел.

Вічнозелений кущ або невелике деревце (4-6 м заввишки) родини кипарисових (Cupressaceae) з прямим стовбуром і конусоподібною або яйцеподібною кроною; кора має сірувато-буре забарвлення. Молоді пагони червонувато-бурі, на них кільчасто розміщені по три колючі кілюваті хвоїнки (8-20 мм завдовжки). Зверху хвоїнки білуваті з восковим нальотом, знизу блискучі, зелені, на основі - зчленовані. Зберігаються на гілках протягом чотирьох років.

Плоди ялівцю містять велику кількість органічних кислот (яблучної, оцтової, аскорбінової), мінеральних солей, смол, воску, цукристих речовин, барвників, ефірних олій (до 2%). Ефірні олії містяться здебільшого в... Читати далі

 

Вовчі ягоди - ліки чи отрута?

Вовчі ягоди (дафнія) належать до родини Тимелеєві (Thymelaeaceae). В роді нараховують близько 95 видів, які ростуть у Європі, Азії і на півночі Африки.

Найбільш відомими видами вовчого лика є:

  • Daphne alpina — Вовчі ягоди альпійські
  • Daphne altaica — Вовчі ягоди алтайські
  • Daphne baksanica — Вовчі ягоди баксанські
  • Daphne caucasica — Вовчі ягоди кавказькі
  • Daphne cneorum — Вовчі ягоди пахучі
  • Daphne kamtschatica — Вовчі ягоди камчатські
  • Daphne mezereum — Вовчі ягоди звичайні
  • Daphne papyracea — Вовчі ягоди паперові
  • Daphne pontica — Вовчі ягоди понтійські
  • Daphne sophia — Вовчі ягоди Софії

Висота цього чагарника досягає до одного метра. В середньому розмір коливається від 50 см до 1 м. Якщо чагарник вирощений в сприятливих умовах, то він може досягти в висоті до 2,5 метрів. Такі високі чагарники можна зустріти в паркових насадженнях або в садах. Навесні, коли на чагарнику ще немає листя, на його гілках розпускаються сидячі квітки рожевого кольору. Вони мають дуже приємний аромат. Їх розташування в основному зосереджене в пазухах опалого торішнього листя. У кожній такій пазусі росте три квітки. Стовбур і гілки цієї рослини мають... Читати далі

 

Карпатський чай

Трав'яний чай оповитий густою пеленою фольклору, легенд і міфів набагато більше, ніж чорний чай. Для лікування хворих медицина протягом тисячоліть використовує трави, фрукти та квіти. Трав'яні чаї вживали древні єгиптяни, китайці, греки, індійці, римляни, а також жителі Близького Сходу. Хроніки древніх культур містять свідчення застосування трав у медицині, виготовленні напоїв і барвників, а також в кулінарних рецептах. Давньоримський лікар Гален у другому столітті і великий вчений Авіценна в одинадцятому столітті для лікування своїх пацієнтів використовували трави і відвари з них.

У середньовічній Європі використовували знання про трави, які з часів античності залишили предки. З розвитком фармацевтичної промисловості, вкладенням великих сум у рекламу, нас переконали в чудодійну силу хімічних препаратів до такого ступеня, що рідко хто згадує досвід лікування далеких предків. У них, на відміну від нащадків, трав'яні чаї рецепти мали невигадливі, просто включали в свій склад дари садів, луків, полів і лісів. У старовину люди були ближче до природи, вони відрізнялися великою допитливістю і спостережливістю. Це допомагало їм...Читати далі

 

Лікувальні властивості шипшини

Шипшина є прекрасним лікарським засобом - насамперед за рахунок вмісту в ньому великої кількості аскорбінової кислоти (вітаміну С). Зазвичай використовують свіжі або висушені ягоди шипшини, останні часто застосовують для приготування настоїв, соків, відварів, чаю і багато чого іншого. Приготований з шипшини чай має безліч корисних властивостей: перш за все він допомагає зняти запалення, служить для підвищення тонусу і зміцнення організму, допомагає при склеротичних захворюваннях, а також нормалізує процеси обміну, діяльність серцево-судинної системи, печінки і шлунково-кишкового тракту, позитивно впливає на нервову систему.

Краще всього використовувати шипшину, зібрану до настання легких холодів, так як нехай і злегка, зовсім небагато підмерзлі ягоди втрачають свою лікувальну силу. Далі зібрані ягоди висушують за допомогою печі (температура від дев'ятисот до ста градусів, але спостерігаючи, щоб ягоди не підгоріли) або за допомогою сушарки. Якщо все зроблено вірно, ягоди стануть жовтуватого або темно-червоного, бордового кольору. Тримати ягоди в спеціальних мішечках або банці, закритій кришкою, можна роки два максимум. Також можна застосовувати...Читати далі

 

Чистотіл як лікувальна трава

Чистотіл великий - багаторічна трав'яниста рослина родини макових. Зустрічається він майже повсюдно. Зростає чистотіл в тінистих місцях, садах, парках, у дворах, в лісах і т. п.

З лікувальною метою використовують усю рослину, але частіше наземну його частину. Траву заготовляють в період цвітіння, сушать в тіні, під навісом, на горищах.

Сировину краще зберігати в паперових мішках або коробках, в прохолодному сухому і провітрюваному приміщенні. Термін зберігання заготовленого сировини - до 3 років. Чистотіл слід використовувати згідно рецептами, не допускати передозування, а в деяких випадках... Читати далі

 

Женьшень та його лікувальні властивості

Його латинська родова назва - Panax - вже може розповісти багато про що. Походить воно від імені «Панацея», яке належить дочці бога медицини - Асклепія, яка зцілює всі хвороби.

Рослина женьшень відноситься до сімейства аралієвих, куди входять також досить відомі елеутерокок, аралія, заманиха.

Місцями його виростання - Далекий Схід, Китай, Корея, В'єтнам, Японія, Тибет, Алтай, схід Північної Америки. У Росії - Приморський і Хабаровський край.

Існує кілька видів женьшеню:

• звичайний або справжній,

• помилковий звичайний,

• п'ятилистковий,

• японський та інші.

Всі вони володіють цілющими властивостями.

Червоний женьшень - не окремий ботанічний вид, а корінь, оброблений за особливою методикою, що сприяє... Читати далі

 

Лікування перекисом водню

Завдяки працям і дослідам професора Неумивакіна, лікування перекисом водню стало більш доступним і зрозумілим. Неумивакін досліджуючи лікування перекисом водню, проробив на собі і випробував всі властивості цього препарату, перекис водню удостоївся всенародного схвалення.

Як сам професор Неумивакін, так і його сподвижники продовжують не тільки лікуватися за допомогою перекису водню, а й використовують його в якості потужного профілактичного засобу. Лікування хворих, що проходять успішне лікування у професора і його послідовників, засноване саме на прийомі H202. Найбільш відомі його послідовники - доктор В. Д. Кузьмін і американський лікар і вчений У. Дуглас. Перекис водню - вельми ефективна зброя проти вірусів, бактерій і грибків, здатний боротися з великим числом інфекцій і хвороб та підтримувати більшість життєво важливих процесів. Цей препарат здатний протистояти будь-яким інфекціям і захворюванням, стимулює імунну систему, будучи універсальним засобом, використовуваним для підтримки всіх життєво важливих процесів. Крім серцево-судинних захворювань, з вилікування яких і почалося активне застосування... Читати далі >>

 

Лікувальні властивості талої води

Тала вода - це розтоплена вода після заморозки. Тала вода відрізняється від звичайної своєю структурою, більш схожою зі структурою протоплазми клітин організму. Талу воду можна отримати шляхом повільного заморожування і відтаювання. Якщо в процесі заморожування видалити перший лід (важку воду), а при розморожуванні видалити лід з домішками, то ми отримаємо талу протієву чисту воду.

Структура талої води

Сучасні наукові дослідження підтвердили дивовижну структуру талої води. Коли вода замерзає, вона набуває особливої​​, структурованої льодоподібної структури. При таненні льоду ця структура зберігається в талій воді деякий час, тривалість якого прямо залежить від температури. Якщо вивчити талу воду під мікроскопом, то побачимо, що вона має структуру правильних кристалів.

Молекули, складові талої води, значно менші від молекул водопровідної води і відповідно вони набагато легше проникають через... Читати далі >>

 

Годжі (дереза ​​китайська), ягоди годжі та їх унікальні властивості

Інші назви - дереза ​​китайська, тибетський барбарис, Goji Berries, lycium barbarum, wolfberry. В народі ще її називають - вовча ягода.

Годжі - це повзучий чагарник сімейства пасльонових, батьківщиною з Тибету. Тендітна лоза покрита тонкими колючками і досягає 3-5 метрів, звисаючи вниз. Кора має сіруватий відтінок. Квітки - білі з фіолетово-рожевим відтінком.

Плоди годжі - невеликі, до 1,5 см в довжину, червоні, соковиті. Вживати ягоди сирими не можна! В них багато біологічно активних речовин, які можуть викликати отруєння. Тому ягоди сушать в тіні, а після сушіння вони стають безпечними. На смак вони солодко-солоні, іноді кислуваті, чимось нагадують... Читати далі >>

 

Гомеопатія - покази і протипокази

Гомеопатія - це високосистематизований метод потужного стимулювання життєвої сили організму з метою лікування від хвороб. Він заснований на декількох простих, але глибоких законах природи. На відміну від фармакотерапіі - це метод регулюючої терапії. Її засновник - німецький лікар і вчений Самуель Ганеманн - назвав свою систему медицини гомеопатією - від грецького homeos - "подібний" і pathes - "страждання". Таким чином, гомеопатія означає лікування чимось, що викликає ефект, подібний самому стражданню.

 У медицині завжди було загальноприйнято, що при появі симптому слід давати ліки для полегшення цього симптому. Однак Ганеманн на власному досвіді виявив, що ліки які допомагають при малярії, викликають у здорової людини саме ці симптоми!

 Гомеопати не обмежуються достатніми для звичайного діагнозу симптомами. Значно важливішими для них є зміни, що відбуваються в різних аспектах життя хворого - його стосунки з рідними і знайомими, в роботі, реакціях на зміни... Читати далі >>

 

Апітерапія як метод лікування різних недуг

Апітерапія - використання в лікувальних цілях різних продуктів бджільництва. Сам мед, наприклад, як виявилося, має антисептичні та антибактеріальні властивості, так само як і речовина, відома під назвою прополіс, яка виробляється бджолами з смоли дерев і використовується ними як цементуючий матеріал для вуликів. Бджолиний пилок вирізняється високим вмістом вітамінів і мінеральних речовин, в той час як маточне молочко - запас поживних речовин, створений спеціально для матки - зарекомендувало себе як збудливий засіб, що стимулює вироблення гормонів в організмі. Але, ймовірно, найбільш дивовижними і спірними є повідомлення про використання бджолиної отрути - вводиться за допомогою ін'єкцій або безпосередньо через укуси бджіл - для зменшення таких симптомів, як біль і запалення при хронічних захворюваннях.

Лікування бджолиною отрутою

Хоча речовина і вважається отрутою за визначенням, проте бджолина отрута... Читати далі >>

 

Дієта при подагрі

В основі подагри лежить порушення обміну пуринів, що веде до збільшення сечової кислоти в крові і відкладення сечокислих солей (уратів) в суглобах з виникненням їх запалення. Подагра може ускладнюватися сечокам'яною хворобою та ураженням нирок. Ожиріння сприяє прогресуванню подагри. Подагра не є аліментарним захворюванням, але обмеження пуринів в дієті має важливе профілактичне і лікувальне значення відповідно поза і при загостренні хвороби.

Пуринами багаті м'ясо і риба, особливо м'ясні субпродукти (мозок, печінка, нирки, язик), ікра, оселедець, рибні консерви (сардини, шпроти). У м'ясі молодих тварин і птахів порівняно з дорослими пуринів дещо більше. З рослинних продуктів пуринів порівняно багато в бобових, включаючи свіжі стручки, грибах, кольоровій капусті, шпинаті, щавлі, арахісі, малині, інжирі. Багаті пуринами кави, чай, какао, шоколад, дріжджі. Бідні пуринами молочні продукти, яйця, хліб, крупи, більшість овочів, фруктів і ягід.

При подагрі поза загостренням показана дієта № 6 з невеликим обмеженням білків (на 10-15% порівняно з фізіологічними нормами) за рахунок м'ясних і рибних продуктів, а також бобових. Тваринні білки (в основному молочні) повинні... Читати далі >>

 

Лікування п'явками

Гірудотерапія - лікування різних захворювань із застосуванням медичної п'явки, ферментів її слини. Іншою менш відомою назвою гірудотерапії є бделотерапія. Різниця в назві закладена в походженні гіруда (латина) - п'явка, бделла (грецький) - п'явка.

Слід враховувати, що медична п'явка є лікарським препаратом і офіційно зареєстрована в "Реєстр лікарських засобів".

 

Основи гірудотерапії

Протипоказання, обмеження застосування гірудотерапії

Гірудотерапія має ряд протипоказань:

- вагітність;

- анемія (при важкому ступені анемії лікування п'явками заборонено категорично);

- геморагічні діатези;

- гемофілія.

Крім протипоказань є ще ряд випадків, коли треба... Читати далі >>

 

Лікувальне плавання

Лікувальне плавання є одним із розділів ЛФК, який має широке застосування. В більшості випадків використовується при захворюваннях опорно-рухового апарату, серцево-судинної та дихальної систем.

Фізіологічне обгрунтування лікувальної дії плавальних вправ

Рух у житті людини відіграє важливу соціальну та біологічну роль: без м'язової роботи людина не може ні пізнавати природу, ні впливати на неї. Лікувальний вплив фізичних вправ полягає в тому, що в організмі людини активізуються структурні і функціональні зміни, посилюються захисні процеси, розвивається компенсація, нормалізується метаболізм.

Фізичні вправи у воді прискорюють створення... Читати далі >>

 

Рефлексотерапія, лікування акупунктурою

Рефлексотерапія - це вплив на рефлекторні зони нервової системи, розташовані на тілі людини, з метою відновлення нормальної роботи організму, мобілізації його захисних сил.

Потужний позитивний ефект від рефлексотерапії заснований на тому, що при подразненні конкретних рефлекторних зон на шкірі, відповідальних за діяльність певних внутрішніх органів, нервовий імпульс надходить до відповідних нервових центрів центральної нервової системи та спинного мозку. Реакція нервової системи полягає в генеруванні своїх імпульсів, які надсилаються як до місця впливу так і до хворих органів, тим самим активуючи систему самозцілення.

Рефлексотерапевтичне лікування впливає на біохімічні та на енергетичні процеси, викликаючи множинну відповідну реакцію організму на дозоване подразнення біологічно активних точок.

Стимуляція рефлекторних зон, інакше кажучи, біологічно активних точок можлива за допомогою точкового масажу, голковколювання (акупунктура, голкотерапія, голкорефлексотерапія), вакуумного баночного масажу, гірудотерапії (прикладання п'явок), стоунтерапії (лікування гарячими каменями) та... Читати далі >>

 

Середземноморська дієта

Середземноморська дієта, як і середземноморська кухня - ідеальний приклад збалансованого та різноманітного харчування. При середземноморській дієті ви обмежуєте споживання оливкової олії, меду і крохмальвмісної їжі, що сприяє схудненню. Крім того, знижуються рівень ризику серцево-судинних захворювань та рівень холестерину. Середземноморський тип харчування, порівняно з американським, знижує на третину ризик виникнення серцевих і на чверть ракових захворювань!

 

Принципи дієти

1 Скибочка свіжого хліба або злаки - на сніданок, приготовлені або сирі овочі - на обід і вечерю. Замість рафінованих продуктів - цільні макарони і рис. Сирі овочі в поєднанні з готовими. Наприклад, свіжий... Читати далі >>

 

Найефективніші і швидкі дієти для схуднення

При виборі дієт для швидкого схуднення слід керуватися наступними правилами:

1. вибирайте ту дієту, основний продукт якої вам доступний, адже більшість швидких і ефективних дієт - монодієти, які побудовані на одному продукті;

2. продукти в дієті вам повинні подобатися за смаком, інакше сидіти на дієті буде вдвічі складніше;

3. для більш комфортного схуднення вибирайте дієту, в якій всі страви можна легко приготувати, щоб менше перебувати на кухні і не спокушатися на їжу.

 

З добре зарекомендували себе дієт для швидкого схуднення можна звернути увагу на :

- різні види монодієт;

- різні варіації дієт на основі кефіру;

- дієти знаменитостей, наприклад, голівудську дієту або дієту Лариси Доліної;

- популярну в наші дні білкову дієту (а також її варіації... Читати далі

 

Методи масажу

Виділяють такі методи проведення масажу:

1 ) апаратний;

2 ) ручний;

3 ) комбінований;

4 ) ножний.

 

Ручний (мануальний) масаж

Ручний, або мануальний масаж - це масаж, який масажист проводить за допомогою рук, а також із застосуванням різних масажерів, наприклад щіток та інших пристосувань.

За допомогою ручного масажу можна виконати всі масажні прийоми, комбінувати і чергувати їх по мірі необхідності. Негативною стороною цього виду масажу є... Читати далі >>

 

Види і форми масажу

На даний час виділяють наступні види масажу: спортивний, лікувальний, оздоровлюючий і косметичний. Кожен вид масажу відповідно ділиться на підвиди і має певні задачі.

Спортивний масаж

Даний вид масажу використовують для покращення функціонального стану спортсменів. Він ефективно знімає втому, підвищує працездатність і сприяє профілактиці травм і захворювань опорно-рухового апарату.

Спортивний масаж поділяють на попередній (мобілізаційний) і відновний. Перший проводять безпосередньо перед тренуванням (змаганням). Його мета – підготовка нервово-м’язового апарату, серцево-судинної і дихальної систем до... Читати далі >>

Наступна сторінка>>>





Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz