П`ятниця, 2024-03-29, 11:08 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Медична скарбниця

Попередня сторінка>>>

Адаптогени - стимулятори здорового організму

Адаптогени - це речовини рослинного і тваринного походження, які одночасно і тонізують і стимулюють організм.

Налічується їх більше п'яти десятків. Найвідоміші - це женьшень, елеутерокок, золотий корінь, лимонник, кола, зелена кава, квітковий пилок, пантокрин, маточне молочко.

Як діють адаптогени, вчені досі точно не знають. Відомо, що вони якимось чином впливають на біосинтез ДНК, білків, активізують обмінні процеси. Цікаво, що практично всі рослинні адаптогени містять речовини, що дуже нагадують за структурою статеві гормони. Ймовірно, головний шлях дії адаптогенів на організм - це вплив на... Читати далі >>

 

Дієта для діабетика

Лікувальну дієту № 9 призначають при цукровому діабеті легкої і середньої тяжкості. Перевагу в харчуванні віддається овочам, фруктам, нежирної риби і морепродуктів, крупи з цільного зерна, хлібу з борошна грубого помолу. Цукор і солодощі виключаються, для солодких страв і напоїв використовують замінники цукру - ксиліт і сорбіт. Також слід обмежити і вживання солі. Страви слід варити і запікати, рідше - смажити і тушкувати.

Дієта № 9

Хімічний склад дієти:

білки - 80-90 г (55 % тваринні)

жири - 70-80 г (30 % рослинні)

вуглеводи - ... Читати далі >>

 

Домашні засоби для лікування закрепу

• При закрепах пити настоянку кори крушини . Залити 0,5 л горілки 1 ст.л. подрібненої кори і настояти від 21 дня до двох років. Пити по 1 ч. л. 3 рази на день за 30 хв . до їди.

• Береться помідор , вирізається з нього серединка , наповнюється помідор олією ( краще оливковою , але можна будь-яке - соняшникова , рапсова ) . Солиться і з'їдається . Зазвичай на ніч , а вранці - готово , хочеться в туалет.

• Відвар плодів агрусу приймають при захворюваннях шлунково -кишкового тракту , як болезаспокійливий і послаблюючий засіб. Столову ложку плодів залити склянкою гарячої води , кип'ятити 10 хвилин на слабкому вогні , охолодити , процідити , додати за смаком цукор. Пити по 1/ 4 склянки 4 рази на день.

• Пити воду , в якій довго варилися сливи або овес.  Можна використовувати розсіл капусти в теплому вигляді, кисляк, чай з сушеної вишні і... Читати далі >>

 

Як захистити свої ноги від ускладень при цукровому діабеті? (інструкція для пацієнтів)

Хворі на цукровий діабет мають дотримуватися таких правил:

  • Щодня оглядати стопи з метою виявлення потертостей, міхурів, порізів, тріщин. Не забудьте оглянути проміжки між пальцями! Підошви стоп можна легко оглянути за допомогою дзеркала. Якщо ви не можете самостійно зробити цього, попросіть кого-небудь з членів сім’ї оглянути ваші стопи. 
  • Щодня мити та ретельно витирати шкіру ніг.
  • Уникати впливу високих температур; перед прийняттям ванни температуру води визначати... Читати далі >>

 

Метеочутливість! Що робити?

Клімат і  погода впливають на людину, відомо давно. Ще в Стародавній Греції Гіппократ регулярно проводив метеорологічні спостереження і вперше описав метеозалежність - сезонне чергування загострень різних хвороб. У своїх книгах про епідемічні захворювання опис кожної хвороби він починає з впливу на неї метеорологічних умов.

До нас дійшли твори з біокліматології грецького лікаря Діокла, який розділяв рік на шість періодів, протягом кожного з яких рекомендувалися певні зміни в способі життя хворих.

Інтерес до впливу метеозалежності на людину проявляли і класики літератури. Так зокрема Гете, наприклад, належить праця "Досвід вивчення погоди". Він вказує, що при високих показах барометра... Читати далі >>

Міопія у школярів – закономірність?...

Перша і найголовніша ознака короткозорості – послаблення зору в далечину. Це означає що відбулося порушення рефракції ока (порушення чіткості зображення на сітківці). Частіше дана проблема діагностується у віці 7-12 років, а інтенсивно прогресує у підлітковому віці. На формування короткозорості впливають також фактори навколишнього середовища. Проте основною причиною розвитку даної хвороби є занадто велике навантаження на орган зору.

У 7 років діти йдуть до школи. Саме з цього віку розпочинається серйозно навантаження на весь організм, в тому числі на орган зору. Сучасна програма підготовки школярів є... Читати далі

 

 

Міцний горішок для міцного здоров’я

Вважають, що в наших краях волоський горіх  з’явився близько десяти століть тому. На думку  вчених ще в часи Київської Русі його вирощували в  садах при монастирях на берегах Дніпра біля Києва. Можливо разом з вірою греки-проповідники принесли  з собою і цю рослину, що визначило її назву. Мічурін  називав волоський горіх хлібом майбутнього. За  поживністю ядра горіхи в два рази перевершують  пшеничний хліб, а плоди п’яти дорослих дерев по  виходу масла переважають гектар соняшника!

Вживати волоські горіхи зазвичай рекомендують людям в яких надлишок або нестача вітамінів в організмі, при дефіциті... Читати далі

 

Народні рецепти при хронічному панкреатиті

1) Якщо уражена підшлункова залоза, полегшити страждання допоможе такий збір: взяти подорожник, сухоцвіт, м’яту, полин, ромашку,деревій – взяти кожної трави по 1 ч. л., перемішати. 3 ч. л. суміші залийте 0,5 л окропу та настоюйте 40 хвилин. Настій пити по 1/3 склянки 3р/д перед їдою протягом 21 дня. Якщо дошкуляє частий біль підшлункової залози, тоді курс проводять регулярно раз на 3 місяці.

2) Вівсяний кисіль: пів пачки вівсянки висипте у каструлю та заливаюте 1,5 л теплої води і настоюйте в теплому місці для скисання 3 дні. Далі процідіть,та поставте рідину на вогонь і трохи проваріть, постійно помішуючи, до загустіння (1-2 хвилини). В охолоджений кисіль додають молока і п’ють по склянці 4 рази на день.

3) Стабілізувати функцію залози допоможе часник, який сприяє посиленню вироблення... Читати далі

 

Патологічні похідні гемоглобіну

Карбоксигемоглобін – сполука гемоглобіну з оксидом вуглецю (ІІ) – HbCO. Спорідненість гемоглобіну людини до СО більше ніж у 200 разів перевищує спорідненість до кисню. Токсичну дію на організм справляють навіть невеликі концентрації в повітрі оксиду вуглецю, коли частина гемових груп гемоглобіну зв’язана з СО, а частина з О₂.

Метгемоглобін (MetHb) – гемоглобін в якому Fe²⁺ окислюється до Fe³⁺ дід дією таких агентів, як наприклад амілнітрат, анілін, нітробензол, нітрати і нітрити, тіосульфати, фериціанід та ін. Він не забезпечує транспорт кисню. Щоденно в організмі людини 0,5% всього гемоглобіну перетворюється в метгемоглобін. Однак в еритроцитах міститься фермент метгемоглобінредуктаза, який каталізує відновлення метгемоглобіну до гемоглобіну, тому концентрація метгемоглобіну в крові у нормі є невеликою (0,3-3,0 г/л).

Активність метгемоглобінредуктази знижена при... Читати далі

 

Калган (або перстач прямостоячий) – де росте і як використовувати

Калган є однією з найдавніших рослин, яку наш народ застосовував для лікувальних цілей. Це обумовлено її широкою поширеністю і легкістю приготування цілющих ліків.

Росте рослина повсюдно по Україні, за винятком Криму. Найбільш вірогідно знайти калган можна на луках і пасовиськах, в долинах рік, де є значний відсоток вологості. Для легшого пошуку навесні слід запримітити характерні жовті квіти (червень-серпень), які цвітуть на довгому стеблі. Рідко можна зустріти цвіт рослини і в жовтні, до настання холодів. Стебло тонке і має трійчасті, характерні для калгану, листочки.

Лікувальні властивості мають кореневища. Їх рекомендують викопувати пізно восени (жовтень) або ранньою весною (березень-квітень). Саме по собі кореневище має невеликі розміри (в середньому 4-15 см) і знаходиться на незначній глибині.

Після викопування їх слід помити і... Читати далі

 

Народна медицина для зміцнення імунітету

Імунна система людини часто піддається різним впливам зовнішнього середовища. Сюди відносять зміни атмосферних параметрів, температуру і вологості середовища, стреси, перенавантаження організму, несприятливий екологічний фон та багато інших факторів. Для того щоб імунна система завжди була в формі її періодично потрібно стимулювати.

Народна медицина має досить широкий вибір матеріалу для вплив на імунітет, хоча механізм дії багатьох рослин ще до кінця не визначений. Офіційна медицина для лікування порушень імунітету виділяє 2 групи препаратів – імуномодулятори та імуностимулятори. Імуномодулятори спрямовують свій вплив на корекцію певного порушення в ланці імунної відповіді, а імуностимулятор – діє всебічно на всі ланки. Рослинна сировина в більшості випадків виступає... Читати далі

 

Пити зелений чай - корисно

Зелений чай - це не тільки смачний напій, але він й хороший косметичний та лікувальний засіб.

В своєму складі листя зеленого чаю містить багато біологічно активних речовин, яких значно більше ніж в чорному. Тут зокрема налічується більше 10-ти вітамінів (Р, В2, C, B, K, PP, A, D, E), також мікроелементи та амінокислоти такі як: цинк, йод, кальцій, селен, фтор, мідь, марганець, фосфор, залізо, фолієва кислота, феноли.

За рахунок такої кількості корисних складників чай має протизапальні, протимікробні, протипухлинні, протирадіаційні властивості. Крім цього доведено наявність антикарієсних властивостей цього напою і тому японці радять чистити зуби гущею зеленого чаю: тут є значна кількість фтору, яка разом із загальними бактерицидними властивостями призупиняє руйнуванню зубної емалі.

Зелений чаю має здатність покращувати зір, підвищувати міцність капілярів і кровоносних судин загалом, стимулювати кровотворення, нормалізувати порушення балансу гормонів.

Листя зеленого чаю  сприяє детоксикації організму, сприяє... Читати далі

 

Чи можна використовувати вільху як лікарський засіб?

Вільха сіра (вільха біла) — однодомна рослина родини березових.

Українські народні назви: вільха звичайна, ільха, олешина, олєшина, олєшнік, ольха, Рос.: ольха серая, ольха белая.

Дерево 5—15 м заввишки або кущ. Молоді гілки опушені, неклейкі. Листки яйцевидно-еліптичні або яйцевидно-округлі, з округлою або серцевидною основою, гострою верхівкою, по краю — двопилчасті; молоді — густо опушені з обох боків, розвинуті — зверху гладенькі, знизу опушені, сірі. Маточкові сережки — по 3—8 на спільній гілочці, за винятком кінцевої, сидячі. Плід — однонасінний горішок. Цвіте у квітні. Плоди дозрівають у вересні — жовтні. 

Росте переважно в Західній частині України (Капати , Прикарпаття), на Поліссі. Найчастіше зустрічається на заболоченій місцевості, по берегах річок, на узліссі.

Як лікувальну сировину використовуються шишечки, кору і листки. Шишечки містять в своєму складі дубильні речовини (в тому числі до танін), вільну галову кислоту та флавоноїди; листки — гіперозид, кверцитрин, органічні кислоти; кора — дубильні речовини і тритерпеноїди. 

Заготівля сировини з вільхи є достатньо простою і широко... Читати далі

 

Болить горло? Пополощіть обліпиховою олією

На ринках продають обліпиху і приказують при цьому, що "ця ягода дуже корисна для нашого здоров'я". В чому саме полягає її користь?

Обліпиха - поширена в Україні деревна рослина, з якої виготовляють цінний і дуже популярний препарат - обліпихову олію. Збирати краще достиглі плоди обліпихи крушиноподібної після перших приморозків - тоді з них варто витиснути сік і законсервувати цукром. Найперше, вона чудово гоїть рани, виразки, ерозії, опіки, пролежні, променеві ураження шкіри. Плоди обліпихи, а також соки, варення та узвари з неї у народній медицині використовують як надійний засіб лікування хвороб застудного походження: грипу, бронхіту, ангіни, ларингіту - їх треба пити по півсклянки 3-4 рази на добу. Обліпиховою олією полощуть горло, використовують її для... Читати далі

 

Спілкування і здоровий спосіб життя в літньому віці продовжують життя на 5-6 років

Здоровий спосіб життя в літньому віці додати близько п'яти років життя для жінок і шести років - для чоловіків, встановили шведські вчені, праця яких опублікований в British Medical Journal.

Дослідники протягом 18 років (з 1987 по 2005 роки) вели спостереження за людьми у віці від 75 років і старше.

В експерименті укладені дані про 1,8 тисячі людей. Враховувалися дані про вік, стать, рід діяльності, освіта, шкідливі звички, соціальне оточення і вид розваг у вільний час.

Протягом вказаного періоду... Читати далі

 

Гучний звук з навушників веде до глухоти

Хоча виробники звуковідтворювальної апаратури попереджають, що прослуховування музики на максимальній гучності може нашкодити здоров'ю, саме на гранично високому рівні звуку, як правило, слухають аудіо-треки власники плеєрів і навушників. І ось тепер учені з Університету Лестера привели докази того, що максимальний звук навушників може призвести до тимчасової глухоти, внаслідок пошкодження оболонки нервових клітин.

Експерти запевняють, що рівень шуму вище 110 децибел, які видають навушники, можна порівняти з... Читати далі >>

 

Кавоманам не загрожує діабет 

Сотні мільйонів людей у всьому світі починають кожен новий день з чашки «еліксиру життя» – ароматної кави. За багато років високої популярності напою медики неодноразово звертали увагу на той факт, що серед любителів кави дуже мало хворих діабетом 2-го типу (інсуліннезалежний).

Однак механізм захисної дії кави до останнього часу не був зрозумілий. Дослідники з Каліфорнійського університету, відділення в Лос-Анджелесі (University of California, Los  Angeles) виявили, що... Читати далі >>

 

Вино додає здоров’я

Все є отрута і все є ліки. Тільки доза робить ліки отрутою і отруту ліками. (Парацельс)

Даний вислів якраз найбільш доречний стосовно вживання вина для зміцнення здоров’я.

Вино як напій відоме людству з давніх давен. В античному світі найбільш великими виробниками вина в період з V століття до н. е.. по V століття н. е.. в основному були Стародавня Греція та Стародавній Рим. Вино було відомо і вироблялося також в Колхіді, Фінікії, Єгипті, Ізраїлі та інших країнах Стародавнього світу. Але найвідомішими винами цього періоду вважалися вина Стародавній Греції. Впродовж віків цей напій завжди був невід’ємним компонентом застілля, змінювалась тільки методика його виготовлення. Про вино складено сила силенна афоризмів і цитат:

Вино – найбільш здоровий і гігієнічний з напоїв. (Луї Пастер)

Вино... Читати далі >>

 

Найдивніші методи лікування різних захворювань

Бджолина отрута допоможе при артриті

Укуси бджіл доволі болючі, проте вони допомагають послаблювати запалення у суглобах при ревматичному артриті. Значна частина нетрадиційних видів медицини послуговуються жалами живих бджіл для лікування не тільки артритів, а й екземи та оперізуючого лишаю. В 2010 році був проведений експеримент спеціалістами університету із Сан-Паулу, який показав що у бджолиній отруті дійсно міститься велика кількість речовин, які перешкоджають розвитку запалення. Цим вчені на практиці підтвердили те, що практикам відомо вже декілька століть. Крім того бджолине жало здатне не тільки полегшити симптоми артриту, а й попередити їх появу.

Дельфіни проти депресії і аутизму

Дельфіни – символ миру і спокою для багатьох світових культур. Тим не менше до сих пір залишається загадкою, те що перебування поряд з ними допомагає при деяких формах психічних захворювань. Дослідження проведені у 2005 році в університеті Лестера (Великобританія) показали, що завдяки коротким сеансам спілкування з дельфінами стан хворих на депресію значно покращувався вже через два тижні. Цей вид лікування дуже ефективний для... Читати далі >>

 





Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz